Bilal'den eğitime ayar: Kızlı-erkekli olmasın

Başbakan Erdoğan'ın adı yolsuzluk skandallarıyla anılan Bilal'in yeni bir ses kaydı çıktı. Söz konusu ses kaydında Bilal, kızlı-erkekli eğitime karşı çıkıyor; eğitimi dizayn ediyor.

Yayınlanma: 04.08.2014 - 11:53
Abone Ol google-news

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.  Gürsel Tekin, basın toplantısında Bilal Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜRGEV yöneticilerinin bulunduğunu konuşma tapesini dinletti. Gürsel Tekin, "Bilal Erdoğan sadece parayı sıfırlamakla yetinmemiş aynı zamanda milli eğitimin nasıl sıfırlanacağıyla da meşgul olmuş, amış, onunla da yetinmemiş büyükşehirlerde TÜRGEV'e devredilen veya devredilecek arsaların imar uygulamalarının nasıl olması gerektiği organizasyonunu da kendisi yapmış. 10 Ağustos'ta seçime giderken milletin adamlarının milleti nasıl soyduğunu, milletin milli eğitimimizi nasıl darmadağın ettiğini gördük. Biz zannederdik ki kızlı - erkekli yurtların proje mimarı bu ülkenin milli eğitim bakanıdır. Anladık ki,  bu ülkenin milli eğitim bakanı yok, Bilal'ı var.  Eğitime de Bilal karar veriyormuş Bilal ve arkadaşları. Üzücü ama ne yazık ki böyle" dedi.

CHP'NİN YAYINLADIĞI GÖRÜŞMENİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

BİLAL ŞİMDİ DE MEB'E EL ATTI: İŞTE SES KAYDI

Söz konusu ses kaydında en dikkat çekici noktalardan biri Bilal Erdoğan'ın kızlı-erkekli karma eğitime karşı çıktığı sözleri...

İŞTE BİLAL'İN KARMA EĞİTİME İLİŞKİN SÖZLERİ

"Yeni planlanan okulları da ya kız ya erkek olarak planlayalım. Yani şimdi yeni planlananlarda "hem kız hem erkek olarak" gelen projeler oluyor. Onları orta okul ve lise diye çevirelim. Bu kız mı olacak, erkek mi olacak" diyelim. Yani kız-erkek aynı kampüs içinde düşünmeyelim. Artık düz lise de düşünmeyelim. Artık hepsi Anadolu lisesi..."


En Çok Okunan Haberler