Kapat
A+ A-

Sinan Şamil Sam'a şampiyon destek

Eski Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam'ın karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavisi sürerken, eski şampiyon sporcular milli boksöre destek için bir araya geldi.
AA
Yayınlanma tarihi: 26 Ekim 2015 Pazartesi, 17:54

[Haber görseli]

Eski dünya, olimpiyat ve Avrupa şampiyonları milli güreşçi Mahmut Demir ve milli halterci Naim Süleymanoğlu ile olimpiyat ikincisi milli boksör Malik Beyleroğlu, İstanbul'da özel bir hastanede yoğun bakımda tutulan Sam'a destek için Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Levent'teki merkezinde düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Sinan Şamil Sam'ın durumuna dikkati çekmek için bir araya geldiklerini belirten Mahmut Demir, milli boksörün, Türk bayrağını defalarca göndere çektiren büyük bir şampiyon olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Sinan Şamil Sam 'Boğazın Boğası' olarak tanınır. Bayrağımızı göklere çektirmiş büyük bir şampiyon. Şimdi karaciğer yetmezliğiyle mücadele etmekte, yoğun bakımda bulunmaktadır. Sinan Şamil Sam'ın doktoru bir an önce organ bulunup nakil yapılması gerektiğini ve zamanla yarıştıklarını belirtti. Bilindiği üzere milletimiz bu tür durumlarda birlik ve beraberlik içerisinde yardımlaşmayı başarmıştır. Milletimiz adına bayrak dalgalandırmış ve İstiklal Marşı dinletmiş şampiyonlar olarak aziz milletimizden ricamız evlatlarına sahip çıkmalarıdır."

Demir, Sinan Şamil Sam'ın kız kardeşinin böbreğini ağabeyine verdiğini ancak bunun yeterli olmadığını, kadavradan alınacak bir karaciğere ihtiyaç duyulduğunu aktardı.

Naim Süleymanoğlu da milli boksörün yaşadığı durumun duyulmasını istediklerini belirterek, "Daha duyarlı olmalıyız. Sinan için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet İMECESİ