Kapat
A+ A-

Nargile kafe önünde 'kesik baş' dehşeti

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bir nargile kafenin önünde kesik baş bulundu. Yetkililer, olayın uyuşturucu çeteleriyle bağlantılı olduğunu düşünüyor.
Yayınlanma tarihi: 10 Mart 2016 Perşembe, 13:39

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da Fayrouz Lounge adlı bir nargile kafenin önünde kesik baş bulundu. Amsterdam Belediye Başkanı Eberhard van der Laan, kafenin kapatılması emrini verdi.

Radikal'in Guardian'dan aktardığı haberine göre, olayın uyuşturucu çeteleri arasındaki savaşla bağlantılı olduğu düşünülüyor. Kesik başı yoldan geçen birinin gördüğü ve polise haber verdiği belirtildi. Polis, olayın pazartesi günü kentte yanmış bir aracın içindeki başı kesilmiş bir cesetle bağlantılı olduğunu açıkladı.

Kesik başın Amsterdam'da yaşayan 23 yaşındaki Nabil Amzieb'e ait olduğu belirtilirken, polisin görgü tanıklarından fotoğraf çekmemelerini ve çektikleri fotoğraflarını silmelerini istedi. İsmini vermek istemeyen bir görgü tanığı, Het Parool'a yaptığı açıklamada, "Baş, kafenin camından bakıyormuş gibi duracak şekilde yerleştirilmişti, bir sinyal gibi" dedi.

Söz konusu kafenin, Hollandalı ve Faslı uyuşturucu çetelerinin toplanma noktası olduğu da bilgiler arasında.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler