Bakanlıktan TEOG'la ilgili önemli açıklama

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında açık liselere yerleştirilen öğrenciler, örgün ortaöğretim kurumlarına geçmek için 20 Ekim 2015 günü mesai bitimine kadar başvuru yapabilecek.
Yayınlanma tarihi: 15 Ekim 2015 Perşembe, 18:26

[Haber görseli]

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bu konuda yapılan açıklama şöyle:

''Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş, tercih, yerleştirme ve nakil işlemleri 2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e- Kılavuzu ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre yapılmıştır.

Bu süreçte örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bazı öğrencilerimiz, tercih yapmadıkları veya tercih ettikleri herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemedikleri için açık öğretim lisesine yönlendirilmişlerdir.

Söz konusu öğrenciler 20 Ekim 2015 tarihi mesai bitimine kadar herhangi bir ortaöğretim kurumuna başvurarak nakil ve geçiş talebinde bulunabileceklerdir. Bu öğrencilerin nakil ve geçiş işlemleri, örgün ortaöğretim kurumlarına devam eden diğer öğrencilerin nakil ve geçiş talepleri ile birlikte taban puan ve açık kontenjan esasına göre 21 Ekim 2015 tarihinde okul müdürlüklerince değerlendirilerek, e-okul üzerinden açıklanacaktır.''

A+ A-