Fenerbahçe'den flaş Feghouli açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, Valencia'nın Cezayirli yıldızı Sofiane Feghouli'nin transferiyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada Fenerbahçe'nin oyuncu için İspanyol ekibiyle görüştüğü ve cevap beklendiği ancak medyada çıkan bonservis rakamlarının doğru olmadığı belirtildi.
Yayınlanma tarihi: 19 Ağustos 2015 Çarşamba, 00:27

[Haber görseli]

Fenerbahçe'den Sofiane Feghouli açıklaması...

Sarı Lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 25 yaşındaki oyuncu için Valencia'yla bir görüşme yapıldığı ve İspanyol ekibinden yanıt beklendiği belirtildi. Hatırlanacağı üzere, kulüp geçtiğimiz hafta medyada çıkan Feghouli haberlerini yine resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla reddetmişti.

Fenerbahce.org'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:


Son dönemde bazı yazılı ve görsel basında, Valencia’nın oyuncusu Sofiane Feghouli’nin bonservis bedeliyle ilgili çıkan ücretler ve transfer haberleri gerçek değildir.

Feghouli’nin kulübü Valencia ile kulübümüz, oyuncunun transferi ile ilgili görüşme yapmıştır. Valencia kulübü, oyuncu ile kendi aralarında görüştükten sonra tarafımıza dönüş yapılacağını kulübümüze iletmiştir.

Bununla birlikte, bahse konu futbolcunun kendisi ve menajeri ile, basında yer aldığı gibi kulübümüzün herhangi bir görüşmesi olmamıştır. Dolayısıyla oyuncuyla ilgili yazılan ücretler ve bu ücretlerin kabul görmediği de gerçeği yansıtmamaktadır. Kaldı ki, UEFA talimatlarına göre oyuncunun kulübüyle görüşülmeden kendisiyle temas kurmak suçtur.

Herhangi bir bilgi ve belge sahibi olmadan yalan haber yapan basın kuruluşları, takipçilerini ve kamuoyunu aldatarak suç işlemektedirler.

Kamuoyunun bilgisine duyururuz.

FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş

A+ A-