'Alanların Dahi Çocukları' Türkiye'de

Kuzey Osetya- Alanya Cumhuriyeti'nde bulunan dünyanın resmi anlamda ilk çocuk resim okulu olan Tavasiev'in dahi çocukları Türkiye'ye geliyor.
Yayınlanma tarihi: 18 Nisan 2017 Salı, 16:00

[Haber görseli]

Dünya genelinde de 91 yarışmaya katılarak, 447 ödül alan, Kuzey Osetya- Alanya Cumhuriyeti'nde bulunan dünyanın resmi anlamda ilk çocuk resim okulu olan Tavasiev'in dahi çocukları Türkiye'ye geliyor.

Sergi, Ankara Kentpark AVM'de 21 Nisan Cuma günü saat: 17:00'de, İstanbul Profilo AVM'de 23 Nisan Pazar günü saat 15:00'de ziyaretçiye açılacak.

Tavasiev hakkında;

Kuzey Kafkasya'nın, Kuzey Osetya- Alanya Cumhuriyeti'nde bulunan dünyanın resmi anlamda ilk çocuk resim okulu, Tavasiev, 1921 yılından bu yana 3-15 yaş aralığındaki çocuklara resim alanında profesyonel eğitim vermektedir. Dünyada önemli bir prestije sahip Tavasiev öğrencilerinin, profesyonel , çok özel resimleri şimdiye kadar 74 farklı ülkede sergilenmiş ( Almanya Japonya, Çekoslovakya, Finlandiya, Hindistan, Yugoslavya, Macaristan, Makedonya vb.) ve de sergilenmeye devam etmektedir.

Dünya genelinde de 91 yarışmaya katılarak, 447 ödül almıştır.

1972 yılında, çocuk resim okulları arasında, sanattaki gelişmeler ve yenilikler konusunda uygulama okulu seçilmiştir. Ve yine aynı yıl, okul bünyesinde , Dünya Çocuk Ressamlar Müzesi açılmıştır. Müzede 85 ülke çocuklarının resimleri yer almaktadır. Yine bu yönüyle, Avrupa'nın tek çocuk resim Müzesi olma özelliğini taşımaktadır.

A+ A-