Kapat
A+ A-

Antalya Film Festivali’ne boykot

Türkiye sinema sektörünün tüm meslek birlikleri, sendikalar, dernekler ve Uluslararası Antalya Film Festivali’ne katılmayacaklarını açıkladılar.
Yayınlanma tarihi: 29 Eylül 2017 Cuma, 22:24

[Haber görseli]

Türkiye sinema sektörünün tüm meslek birlikleri, sendikalar, dernekler ve Uluslararası Antalya Film Festivali’ne katılmayacaklarını açıkladılar. Basın ve yayın organlarına gönderilen bildiri şöyle: “53 yıldır devam eden Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde bu sene sinema sektörüne ve daha da önemlisi Antalya halkına sorulmadan alınan ani bir kararla, ‘Ulusal Yarışma Bölümleri’ kaldırılmıştır.

Ulusal Yarışmaların kaldırılmasının doğuracağı sakıncalar adına sektörün tümü bu yanlışın düzeltilmesi yolunda çağrılar yapmış ve kamuoyu ile paylaşmış ancak festival yetkilileri bu çağrılara yanıt vermemiş ve bu yanlış kararda diretmiştir.

Sinema endüstrimizin ulaştığı gelişim seviyesini görmezden gelen, üretilen filmlerimizin seyirciyle buluşma imkânını ortadan kaldıran ve film üreten tüm kesimleri yok sayan Antalya Altın Portakal Film Festivali bu yanlıştan vazgeçinceye kadar festivalin hiçbir etkinliğine KATILMAYACAĞIMIZI kamuoyuna bildiririz.”

Cumhuriyet İMECESİ