Kapat
A+ A-

HDP İzmir İl Başkanı ve il yöneticileri gözaltına alındı

İzmir'e PKK/KCK'ye yönelik olduğu açıklanan operasyonda aralarında HDP İl Başkanı Cavit Uğur'un da bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.
Yayınlanma tarihi: 9 Mart 2016 Çarşamba, 21:41

[Haber görseli]

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, kentin değişik ilçelerinde önceden belirlenen 30 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.


Operasyon kapsamında HDP İl Başkanı Cavit Uğur ve bazı il yöneticilerinin de bulunduğu 22 kişi sabah saatlerinde gözaltına alındı, gün içinde gözaltına alınanların sayısı 24'e yükseldi.

Şüphelilerin evlerinde de arama yapıldı. Şüphelilerin "3 Aralık 2015'te, İstanbul Sancaktepe'de öldürülen Dilan Kortak isimli PKK/KCK mensubunun İzmir'de düzenlenen cenazesini örgütün propagandasına çevirerek terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak" iddiasıyla gözaltına alındıkları belirtildi.


Zanlılar, sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Öte yandan, HDP İzmir İl Başkanlığının Twitter'da kullandığı resmi hesabından yapılan paylaşımda, İl Eş Başkanı Cavit Uğur ile 4 il yöneticisi ve 2 ilçe başkanının gözaltına alındığı kaydedildi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler