Temel Karamollaoğlu'ndan Rabia Naz çıkışı

Temel Karamollaoğlu Rabia Naz ile ilgili yaptığı açıklamalarda, "Yaşanan elim hadisenin örtbas edilmesi için bizzat Nurettin Canikli devreye giriyor" diye konuştu.

Yayınlanma: 27.03.2019 - 14:19
Abone Ol google-news

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında 11 yaşındaki Rabia Naz'ın ölümüne ilişkin Giresun'da bazı siyasilerin olayı örtbas çabalarına girdiğini belirtti.

 <haber-dikey:1315108,1313304,1306270>

Konuşmasında, "Adaletin olmadığı yerde devlet yok demektir. Güçlünün korunduğu, mazlumun ezildiği sisteme adalet denmez, zulüm denir" ifadelerini kullanan Karamolaoğlu basın toplantısında şunları söyledi:

"Rabia Naz olayında intihar süsü verenlerin iddiaları adli tıp raporu ile çürütüldü ve intihar değil bilakis trafik kazası olduğu anlaşıldı.

Yaşanan elim hadisenin örtbas edilmesi için bizzat Nurettin Canikli devreye giriyor. Bu durum ülkede adaletin ne derecede acınası bir halde olduğunu gösteriyor."

Ne olmuştu?

Giresun’un Eynesil ilçesinde geçen yıl nisan ayında evinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’a belediye başkanının yeğeninin otomobiliyle çarptığını, Rabia'nın yaralı halde olay yerine bırakıldığını ve soruşturmanın yönlendirilmeye çalışıldığı iddia edilmişti. Baba Şaban Vatan, "Ben Nurettin Canikli olayı örtüyor diye iddia ediyorum" demişti.

 


En Çok Okunan Haberler