A+ A-

Yayın yasağına tepki yağdı: Kazaları engelleyeceksiniz, haberleri değil

Tekirdağ Çorlu'da meydana gelen tren kazasına ilişkin getirilen yayın yasağına tepki yağdı. Saat 07.10 civarı tren kazasıyla ilgili alınan geçici yayın yasağının kaldırıldığı belirtildi.
Yayınlanma tarihi: 8 Temmuz 2018 Pazar, 22:39

[Haber görseli]

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi yakınlarında Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin beş vagonunun raylardan çıkıp devrilmesi sonucu 24 kişi öldü, 124 kişi yaralandı. Başbakanlık tarafından, kaza ile ilgili geçici yayın yasağı getirildi.

Kazaya ilişkin yayın yasağı getirilmesine sosyal medyadan tepki yağdı. HDP'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yaşanan tren kazasında hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bir kez daha tedbirsizlik nedeniyle bir kaza yaşandı. Trakya ve Marmara'daki İl Örgütlerimizi yurttaşlarımızla dayanışmaya çağırıyoruz.

Kaza olmaması için tedbir almak yerine onlarca yurttaşımızın yaşamını yitirdiği kazanın haber yapılmasını engelleyen iktidar yine kendi suçunu örtmek hevesinde. Sorumluları yayın yasağı ile kurtarma çabası nafiledir.

RTÜK tarafından, Başbakanlık yazısı ile Tekirdağ'da meydana gelen tren kazasıyla ilgili alınan geçici yayın yasağının kaldırıldığı belirtildi.

Yayın yasağına gelen tepkilerden bazıları şöyle:

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler