Kapat
A+ A-

Bir yıllık eşini tüfekle öldürdü! Sözleri şoke etti

Konya’da kocası tarafından tüfekle vurulduktan sonra hastaneye bırakılan genç kadın, kendisini kocasının vurduğunu polise söyledikten sonra yaşamını yitirdi. Babayiğit, ifadesinde, eşinin eğlence mekanında çalışmasının istemediğini belirterek, "Konuşmak için buluştuk. Hanife beni tahrik etti" dedi.
Yayınlanma tarihi: 1 Kasım 2018 Perşembe, 12:21

[Haber görseli]

Olay, 31 Ekim Çarşamba günü merkez Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesinde bulunan boş bir arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ilk eşinden boşanan Mesut B., (35) bir yıl önce Hanife Babayiğit (24) ile evlendi. Evliliklerinden bir kız çocuğu olan genç kadın, yaşadıkları ekonomik sıkıntılar nedeniyle doğumundan bir süre sonra eskiden çalıştığı eğlence mekanında çalışmaya başladı.

Mesut Babayiğit, eşine şiddet uygulamaya başladı. Eşinin şikayeti üzerine hakkında evden uzaklaştırma kararı verilen Mesut Babayiğit, uzaklaştırma süresi dolduktan sonra eşiyle tekrar bir araya geldi. Mesut Babayiğit geçen ay yine eşini darp ettiği gerekçesiyle hakkında ikinci kez uzaklaştırma kararı verildi. Uzaklaştırma kararının ardından çiftin birlikte polis merkezine giderek barıştıklarını belirtip tutanak imzaladıkları ve tekrar bir araya geldikleri öğrenildi.

[Haber görseli]

Mesut Babayiğit, sabaha doğru eşiyle eğlence mekanının çıkışında buluştu. Aracına aldığı eşini boş bir araziye götüren Mesut Babayiğit,eşini aracındaki tüfekle karnından vurdu.

Son nefesinde kendisini vuranın eşi olduğunu söyledi
Mesut Babayiğit ağır yaraladığı eşini aracıyla Beyhekim Devlet Hastanesinin Acil Servisine bıraktıktan sonra geldiği araçla kaçtı. İlk müdahalesi yapılan Hanife Babayiğit sona nefesinde kendisini vuran eşi olduğunu söyledi. Ardından Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Hanife Babayiğit yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hanife Babayiğit'in ölmeden önceki son dakikalarında kendisini vuranın eşi olduğu söylemesi üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayet zanlısı Mesut Babayiğit'i kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı.

[Haber görseli]

Mesut Babayiğit polisteki ifadesinde, eşinin kendisini tahrik ettiğini ileri sürerek şunları söyledi: “Eşimin gazinolarda çalışmasını istemiyordum. Yeniden işe başlayınca ayrılmayı düşündüm. Küçük kızımız olduğu için bir süre terk edemedim. Olay günü arabaya aldıktan sonra ağır ifadeler kullandı. Söyledikleri karşısında başımdan vuruldum. Arabadaki av tüfeğiyle ateş ettim”

Polisteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen cinayet zanlısı Mesut Babayiğit, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler