İntikam cinayeti mi?

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde sokak ortasında motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğrayan 31 yaşındaki Ali Ekber Güven, yaşamını yitirdi. Polis, Güven'in, tutuklu yargılanan ağabeyinin işlediği cinayet nedeniyle intikam için öldürülmüş olabileceği üzerinde duruyor.
Yayınlanma tarihi: 16 Ocak 2015 Cuma, 19:29

[Haber görseli]

Çağlayan Mahallesi'ndeki kahvede bir süre oturduktan sonra eve gitmek için yürümeye başlayan Ali Ekber Güven, Cahit Hakanoğlu Sokak'a geldiği sırada başlarında kask olan motosikletli 2 kişi yaklaştı. Motosikletin arkasında oturan şüphelinin tabancayla ateş etmesi sonucu başına ve vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Güven, olay yerine gelen sağlık ekiplerin tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Motosikletli saldırganlar ise olay yerinden hızla uzaklaştı. Acı haberi alıp olay yerine gelen Güven'in yakınları sinir krizi geçirdi.

İNTİKAM CİNAYETİ Mİ?

Olayın ardından polis saldırganları yakalamak için çalışma başlattı. Polis, ölen Ali Ekber Güven'in, 13 Kasım 2014'te Tarsus Adliyesi önünde kız kaçırma olayı sonrasında, Sertaç Afşin'in öldürülmesi, kardeşi Remzi Afşin'in yaralanması ile sonuçlanan olayda tutuklanan 32 yaşındaki Mehmet Reşat Güven'in kardeşi olduğunu belirledi. Polis, Güven'in intikam nedeniyle öldürülmüş olabileceğini ihtimali üzerinde duruyor.

A+ A-