Kapat
A+ A-

Yürüyen fotoğraf sergisi

İzmir'in Bayraklı İlçesindeki Ali Osman Konakçı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi trafik kazalarına dikkat çekmek için ilginç bir sergiye imza attı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 26 Mart 2015 Perşembe, 11:11

[Haber görseli]

Okul öğrencilerinden Sena Ebrar Ünal, Bermal Saka, Buse Duman, Hacer Şahan, Furkan Dirik "Hayatın Melekleri Emniyet Kemerleri" adıyla bir takım oluşturdu. Öğrenciler, Fotoğraf Grafik Öğretmeni Öznur Karakurt, Okul Müdürü Fatma Gülçin Çolakoğlu ve İzmir Otobüscüler ve Umumi Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Hasan Basri Bostancının desteğiyle "Emniyet Kemeri Candır" adıyla yürüyen fotoğraf sergisi açtı.

Bu konuya dikkat çeken fotoğrafları boyunlarına asan öğrenciler önce okullarının koridor ve bahçesinde ardından da kentin uygun noktalarında zincir halinde dolaşınca büyük ilgi gördü. Öğrenciler, "Ne kadar cana ulaşırsak, kardır mantığıyla harekete geçtik. Fotoğraf sergimize gelemeyenleri düşünerek fotoğraflarımızı boynumuza asarak ulaşabileceğimiz herkese ulaşacağız. Metroya, vapura, alışveriş merkezlerine konserlere, pazara, her yere gideceğiz. Bu mücadelemiz herkese emniyet kemeri taktırıncaya kadar sürecek" dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler