Çalıştıkları fabrika yandı, işçiler seferber oldu

Balıkesir’de sabah saatlerinde yatak ve kanepe üretimi yapan fabrikada yangın çıktı.

13 Ağustos 2015 Perşembe, 13:11

<video:344374>

Balıkesir’de sabah saatlerinde yatak ve kanepe üretimi yapan fabrikada yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyüyertek tüm fabrikayı sardı. Balıkesir İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin üç saatlik çalışması sonucu güçlükle söndürüldü. İşyerine çalışmaya gelen işçiler ekmek teknelerinin yandığını görünce şoke oldu.

Balıkesir'de yatak ve kanepe üretimi yapan bir fabrikada çıkan yangın 3 saatlik çalışma sonucu güçlükle söndürüldü. Fabrikada geriye kalan eşyaları işçiler güçlükle kurtardı.
Balıkesir-Bursa karayolu ve TOKİ konutları yakınında, yatak ve kanepe ağırlıklı olmak üzere mobilya üretilen iki katlı fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Talaşların bulunduğu bölümde başlayan yangın kısa sürede büyüyerek tüm fabrikayı sardı. Yangına Balıkesir İtfaiye Daire Başkanlığı 11 ekiple müdahale etti. Orman Bölge Müdürlüğü ve Kent Estetiği Daire Başkanlığı araçları da yangını söndürmek için seferber oldu. 

Çalıştıkları fabrika yandı, işçiler seferber oldu - FOTO GALERİ

Yangının etrafa yayılmaması için fabrika çevresindeki kuru otlar iş makineleriyle temizlendi. Ekiplerin yaklaşık 3 saatlik çalışması sonucunda tesisteki yangın güçlükle kontrol altına alındı. Fabrikadan çıkan dumanlar kilometrelerce uzaktan görüldü. Fabrikadaki eşyaların büyük bir bölümü küle döndü. 

İtfaiyenin müdahalesini kolaylaştırmak için fabrikada çalışan işçiler bahçede bulunan mobilya parçalarını el birliğiyle uzak noktalara taşıdı. Yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceği iddia edildi.