Kapat
A+ A-

Üç tabakhane alev alev yandı

BOLU’nun Gerede ilçesi’nde deri sanayicilerinin bulunduğu tabakhanede çıkan yangında üç tabakhane alev alev yandı.
Yayınlanma tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba, 10:03
[Haber görseli]Yangın, saat 21.00 sıralarında Demirciler Mahallesi’nde tabakhanelerin bulunduğu sitede meydana geldi. Türkiye’nin deri ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan Gerede’de derilerin işlendiği tabakhanede bulunan Dursun Çakmak’a ait binanın çatısında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangının tesis içerisinde bulunan kimyasal maddelere sıçramasının ardından alevler kısa sürede tabakhaneyi sardı. Gece işçilerin bulunmadığı saatlerde meydana gelen yangını gören vatandaşlar itfaiyeyi arayarak ihbarda bulundular. Tabakhanelerin yan yana bitişik şekilde olması nedeniyle alevler Salih Aslandoğdu ile Rıfat Aydoğan’a ait tabakhanelere de sıçradı.

Alevlerin üç tabakhaneyi sarması üzerine Bolu ve Yeniçağa’dan bölgeye takviye itfaiye ekipleri sevk edildi. Gerede Belediyesi’ne ait su tankerleri de yangını söndürmek için seferber oldu. İşyerlerinde yangın çıktığını duyan işçilerde tabakhanelerin bulunduğu alana koştu. İşçiler endişeli gözlerle itfaiye ekiplerinin müdahalesini izlediler. Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık iki saat süren çabasının ardından söndürülerek kontrol altına alındı.

Yangında üç tabakhanenin çatı kısımları ile tesislerin üst katları yanarak hasar gördü. Yangının tabakhanenin çatı kısımlarından başladığını görerek itfaiyeyi arayan Mustafa Duran “Alevleri görünce hemen itfaiyeyi aradık. Kimyasal maddeler olunca zaten anında tutuştu. Bir anda parladı alevler. Daha sonra itfaiye gelerek müdahalede bulundu” dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler