Kapat
A+ A-

İdil'e 3 yeni karakol, 3 yeni güvenlik noktası

İdil'de 16 Şubat'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan hendek-barikat operasyonu dün sona ererken, yasak devam ediyor. İdil'de 3 karakol ve 3 güvenlik noktasının kurulacağı belirtiliyor.
DHA
Yayınlanma tarihi: 9 Mart 2016 Çarşamba, 12:22


Şırnak'ın İdil ilçesinde bulunan Turgut Özal ve Yeni Mahallede bulunan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması için 16 Şubat'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra asker ve polisin müşterek başlattığı operasyon dün itibariyle sona erdi. Yasağın halen devam ettiği ilçede operasyonların bitmesinden sonra tuzaklanan patlayıcılar imha edilirken, patlamalardan kaynaklı ilçeden dumanların yükseldiği görüldü.

3 YENİ KARAKOL, 3 YENİ GÜVENLİK NOKTASI

Güvenlik kaynakları, ilçede Turgut Özal ve Yeni Mahallede biten operasyonlardan sonra 3 yeni karakol kurulacağı, ilçenin giriş çıkışlarını kontrol altına almak için ise 3 güvenlik noktası oluşturulacağını söyledi. Karakol ve güvenlik noktaları ile söz konusu mahallelerde bir daha hendek kazılması ve barikat kurulmasının engelleneceği belirtildi. Kurulacak olan Karakol ve Güvenlik noktalarında yaklaşık olarak 750 Polis Özel Harekat ve Çevik Kuvvet polisinin görev alacağı belirtildi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Turgut Özal

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler