Kapat
A+ A-

Cezaevindeki DBP yöneticisini ziyarete giden kardeşi tutuklandı

Siirt'te "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanan DBP il yöneticisi Refik Kaçar'ın kardeşi Tevfik Kaçar, abisini ziyarete gittiği sırada gözaltına alındı ve "terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak" suçundan tutuklandı.
Yayınlanma tarihi: 11 Mart 2016 Cuma, 22:07

[Haber görseli]

Siirt'te "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanan DBP İl yöneticisi Refik Kaçar'ın kardeşi Tevfik Kaçar, abisini ziyarete gittiği esnada cezaevinde gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, hakkında "terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak" suçundan aranan DBP il yöneticisi Refik Kaçar'ın kardeşi Tevfik Kaçar, abisini ziyaret etmek için Siirt E Tipi Kapalı Cezaevine gitti.


Hakkında yakalama kararı bulunduğu gerekçesiyle Terörle Mücadele Şube ekiplerince gözaltına alınan Kaçar, emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi.
Kaçar, sevk edildiği nöbetçi mahkemece "terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak" suçundan tutuklanarak Siirt E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.


GEÇEN YILKİ OPERASYON

Siirt'te 3 Ekim 2015 tarihinde "terör örgütüne finans sağlayan, yardım ve yataklık yapan, eleman temini içerisinde aktif olarak faaliyette bulunan kişilere yönelik" olduğu açıklanan operasyonda aralarında İHD Siirt Şube Başkanı Zana Aksu ile DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 10 kişi emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilmişti. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden DBP'li yöneticilerden Kadriye Cengiz ve Refik Kaçar ile İHD Siirt Şubesine üye Mirza Ekin, "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmıştı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler