MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'den ilk açıklama: Yok hükmündedir

MHP Disiplin Kurulu, Meral Akşener'i ihraç etti.
Yayınlanma tarihi: 8 Eylül 2016 Perşembe, 16:09

[Haber görseli]

MHP Disiplin Kurulu, Meral Akşener'i partiden ihraç etti.

MHP basın biriminden konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiş bulunan Meral Akşener hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı Merkez Disiplin Kurulunca müzakere edilmiş, müzakereler sonucunda yapılan gizli oylama ile, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İli, Üsküdar İlçe Teşkilatı üyesi Meral Akşener'in Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü uyarınca parti üyeliğinden "Kesin çıkarma" cezası ile cezalandırılmasına, oy birliği ile karar verildi. Ayrıca çağrı heyeti üyeleri Ayhan Erel, Ali Sağır ve Mehmet Bilgiç hakkındaki disiplin soruşturması da eksik evrak ikmali sonrasında ileriki bir tarihte sonuçlandırılacaktır" denildi.

MHP basın biriminden konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

"Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 11., 79. ve 81. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiş bulunan Meral Akşener hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı Merkez Disiplin Kurulunca müzakere edilmiş, müzakereler sonucunda yapılan gizli oylama ile, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İli, Üsküdar İlçe Teşkilatı üyesi Meral Akşener'in Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 78/4 - (c) , (e) , (g) , (h) ve (i) maddeleri uyarınca parti üyeliğinden "Kesin çıkarma" cezası ile cezalandırılmasına, 08.09.2016 tarihinde oy birliği ile karar verildi. Ayrıca çağrı heyeti üyeleri Ayhan Erel, Ali Sağır ve Mehmet Bilgiç hakkındaki disiplin soruşturması da eksik evrak ikmali sonrasında ileriki bir tarihte sonuçlandırılacaktır. Kamuoyuna duyurulur."

MERAL AKŞENER'DEN İLK AÇIKLAMA

İhraç kararının ardından açıklama yapan Meral Akşener, “Meşruluğu tartışmalı bir yönetimin aldığı kararın, Türk milletinin vicdanında bir karşılığı yoktur” dedi. Karara “yok hükmündedir” tepkisi gösteren ve hukuki yollara başvuracağını açıklayan Akşener’in açıklamasında, “Partimizin teşkilatlarını kapatanları, Ülkücü Hareket’in değerli mensuplarını partimize sızmakla suçlayan imzasız mektupları ile gözaltına alınması karşısında el ovuşturanları, ülkücüler unutmayacaktır. Dolayısıyla şahsımın ihraç edilmesi eylemi nazarımda yok hükmündedir” ifadeleri yer aldı.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Meral Akşener