Borçları nedeniyle kendisini ateşe verdi

Kayseri'de yaşayan 45 yaşındaki Haydar Çopur, iddiaya göre borçları ve işsiz olması nedeniyle girdiği bunalım sonucu Valilik Göç İdaresi binası önünde önünde üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 22 Ağustos 2017 Salı, 15:39

[Haber görseli]

Vücudunda ağır yanıklar oluşan Çopur, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. Kocasinan İlçesi Cumhuriyet Meydanı Ahmetpaşa Caddesi'ndeki Valilik Göç İdaresi binası önüne gelen Haydar Çopur, burada elindeki bidondaki benzini başından aşağıya dökerek, intihar edeceğini söyledi. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine polis ve 112 ekipleri sevk edildi. Bir süre bekleyen Çopur, polisin ve çevredekilerin müdahalesine fırsat vermeden elindeki çakmağı yaktı ve kendini ateşe verdi. Bir anda alev topuna dönen Çopur'un üzerine, buradaki memurlar bina içinden getirdikleri suyu döktü. Polis ve sağlık ekipleri deHaydar Çopur'u 112 ambulansına bindirip, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Tedaviye alınan Çopur'un vücudunda ağır derecede yanıklar oluştuğu ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

[Haber görseli]

Haydar Çopur'un 2 bin TL civarında borcu olduğu ve bu borcu ödeyemeyince bunalıma girerek canına kıymak istediği öne sürüldü. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

A+ A-