Türkiye'nin Cerablus harekâtına Salih Müslim'den tepki, YPG'den açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'deki Cerablus operasyonuna PYD'nin lideri Salih Müslim'den sert tepki geldi. Cerablus operasyonu hakkında tweet atan Müslim, "Türkiye bozguna uğrayacak" dedi. Müslim'in tweetinden sonra bir açıklama da YPG Sözcüsü Redur Xelil'den geldi.

Yayınlanma: 24.08.2016 - 09:33
Abone Ol google-news

<video:589722>

PYD'nin lideri Salih Müslim, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Cerablus operasyonu için üç dilde açıklama yaptı. Twitter'daki hesabından sert bir açıklama yapan Müslim, Türkçe olarak "Türkiye, Suriye batağında çok şey kaybedecektir" ifadelerini kullandı. Aynı tweetteki İngilizce açıklamada ise, "Türkiye Suriye batağındadır. DAİŞ gibi o da bozguna uğrayacaktır" denildi.

Türkiye, Salih Müslim'in liderliğini yaptığı PYD'yi IŞİD'le mücadeleyi öne sürüp Türkmenleri ve Arapları yerlerinden etmekle ve Türkiye sınırı boyunca, "Kürt koridoru" oluşturmakla suçluyor.

YPG'DEN AÇIKLAMA GELDİ: SAVAŞ İLANI

Salih Müslim'in sözlerinin ardından Türkiye'nin harekatı hakkında bir açıklama da YPG Sözcüsü Redur Xelil'den geldi. Reuters'a konuşan Xelil, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna çekilme talebine yanıtı sadece Suriye Demokratik Güçleri'nin verebileceğini söyledi.

Saldırıyı, "Suriye'nin içişlerine küstahça bir saldırı" olarak niteleyen Xelil, Türkiye'nin bu harekatla Rojava'daki özerk yönetime "savaş ilanında" bulunduğunu söyledi.

Akar ve Kuvvet Komutanları, Harekât Merkezi'nde

Çavuşoğlu'ndan Cerablus açıklaması: Her türlü desteği sağlayacağız

IŞİD Karkamış merkeze havan mermisi attı... İlçe boşaltılıyor

Kılıçdaroğlu'ndan Cerablus açıklaması

 

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler