Samsung telefonlar 'yeşil çizgi' sorunuyla karşı karşıya kaldı

Bazı kullanıcılar tarafından Samsung Galaxy S21 serisine ait bazı modellerde ince yeşil bir ekran belirdiği söyleniyor.

Yayınlanma: 18.04.2024 - 17:38
Samsung telefonlar 'yeşil çizgi' sorunuyla karşı karşıya kaldı
Abone Ol google-news

Samsung'un uzun bir süredir teknik tarafta kullanıcılarına sorun yaşatmıyordu. Ancak yeni bildirildiği kadarıyla bazı eski Samsung Galaxy modellerinde kullanıcıların canını sıkan bir sorun ortaya çıkmaya başladı. Kullanıcılar telefonlarının ekranda boylu boyunca beliren yeşil bir çizgi bildirmeye başladı. 

SAMSUNG KULLANICILARINI ÇİLEDEN ÇIKARTAN YEŞİL ÇİZGİ SORUNU

Kullanıcıların bildirdiğine göre Galaxy S21 başta olmak üzere S21 Ultra ve S21 FE modellerinde 'ekranda yeşil çizgi' belirmesi var. 

Bazı kullanıcılar yeşil çizgiyle rastgele karşılaşıyor gibi görünürken, bazıları bunu yazılım güncellemelerine veya oyun oturumları gibi yoğun kullanıma bağlıyor. Samsung tarafından henüz resmi bir açıklama yok ancak bir X kullanıcısı, Galaxy S21 FE cihazına bir yazılım güncellemesi yükledikten hemen sonra çizgiyi fark ettiğini bildirdi. Bir diğer kullanıcı ise Galaxy S21 Ultra (model numarası SMG998B) cihazına nisan güncellemesi yükledikten sonra bu çizgiyle karşılaştığını bildirdi.

Samsung açıklama yapmamış olsa da burada en olası suçlu hatalı ekran konektörü veya kablo gibi görünüyor. Bu dahili bileşenler, ekranı telefonun ana devre kartına bağlıyor ve içlerindeki herhangi bir hasar veya gevşeklik, ekranın arızalanmasına neden olabiliyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler