WhatsApp bilinmeyen numaradan gelen aramaları sessize alacak

WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaların otomatik olarak sessize alındığı ve bildiriminin yine de gözükmesini sağlayan bir sistem üzerinde çalışıyor.

Yayınlanma: 06.03.2023 - 07:00
WhatsApp bilinmeyen numaradan gelen aramaları sessize alacak
Abone Ol google-news

WhatsApp, henüz uygulamaya çıkartmadığı ancak getirmek istediği özellikleri her zaman beta kullanıcılarıyla test eder. WABetaInfo da her zaman WhatsApp’ın test ettiği bu özellikleri beta kullanıcısı olmayan bizler için paylaşır.

GELEN ARAMALAR SESSİZE ALINIRKEN BİLDİRİM MERKEZİNDE GÖRÜNECEK

Webtekno'nun WABetaInfo’dan aktardığı habere göre WhatsApp, yeni bir özelliği uygulamaya getirmek için çalışıyor. Bu özellik, bilinmeyen numaralardan gelen aramalarla uğraşmak istemeyenler için hayat kurtarıcı olabilir.

WhatsApp, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesi için kullanıcıların bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize alırken arama listesinde ve bildirim merkezinde göstermeye devam etmesine olanak tanıyan yeni bir özellik geliştiriyor.

Bu özelliğin görüşmelerinizin bölünmesini engellemek ve potansiyel olarak istenmeyen aramalardan kaçınmak gibi çeşitli avantajları var. Özellikle büyük bir WhatsApp grubunun yöneticisiyseniz ve uygulama üzerinde sesli veya görüntülü bir görüşme içerisindeyseniz, numaranıza sahip herhangi başka bir kullanıcı kafasına göre arayıp sizi bölebiliyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler