İMO Ankara Şubesi Başkan Adayı Özergene: ‘Genç mühendislerle mücadeleye devam’

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şubesi başkan adayı Onur Özergene, “Daha da genişleyen kadromuzla ve aynı ilkelerle, arzularla adayız. Ekibimizi daha da gençleştirerek çağdaş mühendisler grubunun, İnşaat mühendislerinin meslekleriyle ilgili ve Türkiye’de yaşanan depremlerin ardından verdiği her türlü mücadeleye devam etmek istiyoruz” dedi.

Yayınlanma: 08.02.2024 - 17:21
İMO Ankara Şubesi Başkan Adayı Özergene: ‘Genç mühendislerle mücadeleye devam’
Abone Ol google-news

İMO Ankara Şubesi başkan adayı Onur Özergene, “Çağdaş Mühendisler Grubu” temsilcisi olarak adaylığını açıkladı. Cumhuriyet’e konuşan Özergene, “Daha da genişleyen kadromuzla ve aynı ilkelerle, arzularla adayız. Ekibimizi daha da gençleştirerek çağdaş mühendisler grubunun, inşaat mühendislerinin meslekleriyle ilgili ve Türkiye’de yaşanan depremlerin ardından verdiği her türlü mücadeleye devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Kahramanmaraş depremlerinden sonra yapılan hasar tespit çalışmalarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ve AFAD’ın kayıtlarının, İMO Ankara Şubesi’nin bölgeye giden ekibinin kayıtlarıyla uyumsuz olduğunu belirten Özergene, “Biz her fırsatta ve her ortamda görüşlerimizi söylüyoruz. Yazılan ve söylenen her şey aslında biliniyor. Üstelik de belgeli” diye konuştu.

Bilimden uzak veriler’

Seçilmelerinin ardından Çağdaş Mühendisler Grubu’nun temsil ettiği fikirleri kararlılıkla sürdüreceklerinin altını çizen Özergene, “Bilinmezlik yok. Buna rağmen Kahrammaraş depremlerinde hasar tespit çalışmalarında yer alacak gönüllü ekibimizi bölgeye göndermiştik. Bilimden uzak verilerin olduğunu gördük. Bir gecede hasar tespit çalışmalarımızın başka uygulamayla gerçek verilerden uzaklaştığını gördük. İşin tekniğiyle hareket etmeye çalışıyoruz” dedi. Şubenin başkanlık seçimi, 11 Şubat’ta Atatürk Lisesi’nde yapılacak. 

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler