Çılgın partinin sonu hastanede bitti

Phuket’te İngiliz turistlerin seks işçileriyle parti yapmak için kiraladıkları villada yaptığı eğlence hastanede ve karakolda son buldu.

Yayınlanma: 23.02.2024 - 11:25
Çılgın partinin sonu hastanede bitti
Abone Ol google-news

Bir grup İngiliz’in 22 Şubat’ta Tayland’ın güneyindeki turistik Phuket kentinde düzenlediği parti feci bir şekilde bitti.

Tele1'in aktardığına göre, turistler, Phuket’te kiraladıkları lüks villaya toplam 7 şeks işçisi çağırdı. Taraflar arasında çıkan anlaşmazlık kısa sürede arbedeye dönerken evin içi adeta savaş alanına döndü. Komşuların ve seks işçilerinin ihbarda bulunmasıyla olay yerine çok sayıda polis de geldi. Taraflar birbirlerine cam bardak, vazo ve bıçaklarla saldırırken, seks işçileri turistlerin ödeme yapmayı reddetmesi üzerine kavganın çıktığını söyledi.

KAVGA SOKAĞA TAŞINDI

Sokağa taşan kavgada her yer kan gölüne dönerken yerel medyaya konuşan bölge sakinleri yaşananları anlattı. Bir komşu, “Aman tanrım orada birbirlerini öldürüyorlardı. Sanki 3. Dünya Savaşı gibiydi. Her yere bir şeyler fırlatıyorlardı. Kendimi korumak için kaska ihtiyacım vardı” dedi. 23 yaşındaki bir turistin midesinden bıçaklandığı belirtilirken, ismi açıklanmayan turistin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

İngiliz turistlerin seks işçileriyle anlaştıkları paradan daha az para verip evden göndermeye çalışması sonrasında tartışma çıktığı ve kadınların adamların cüzdanını aldıktan sonra arbede yaşandığını aktardı.

Polis Yüzbaşısı Surasak Sudmuang, “Sabah saat 4’te Kata Ocean View Residence’da bir olay yaşandığına dair ihbar aldık. Olay yerine vardığımızda yabancı turistlerin villalarına gelmeleri için üç transseksüele ulaştıklarını ve her birine 4,000 baht ödemeyi kabul ettiklerini öğrendik. Bunun ardından bir anlaşmazlık yaşandı ve tartışma başladı. Villayı turistlere kiralayan mülk sahibiyle de görüşüyoruz” dedi.

Polis, parti sırasında seks işçilerinden ikisinden ayrılmalarının istendiğini ve grubun daha sonra kalan seks işçisine sadece 2.000 Baht (1700 TL) ödediğini, bunun da anlaşmaya varıldığı söylenen 4.000 Baht’ın (3400 TL) yarısı olduğunu söyledi.

HASTANEYE KALDIRILDILAR

Turistlerden biri bıçak yarası nedeniyle hastaneye kaldırılırken diğer ikisi adanın Dibuk Hastanesi’nde hafif yaralanmalar nedeniyle tedavi altına alındı. Ayrıca bir kadın başından ve kolundan yaralanarak Chalong Hastanesi’ne kaldırıldı. Diğer iki kadın da hafif yaralanmış ve daha fazla sorgulama ve yasal işlem için Karon Polis Karakolu’na götürüldü.

Sudmuang, “Olaya karışan herkesin detayları elimizde yok ve henüz kimseyi suçlamadık. Hala tüm turistlerin karakolda ifade vermek üzere hastaneden dönmelerini bekliyoruz. Kadınlar bize kavgayı turistlerin başlattığını söyledi. Tartışmanın her iki tarafını da kontrol etmeliyiz. Turistleri tehlikeli durumlara karışmaktan korumak istiyoruz ama onlar da beladan kaçınmak için kendilerine daha fazla dikkat etmeliler” dedi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler