Filistin'e destek vermişti: Greta Thunberg müfredattan kaldırılıyor

İsrail Eğitim Bakanlığı, Filistin'e destek açıklaması yapan iklim aktivisti Greta Thunberg'in isminin tüm ders kitaplarından çıkarılmasına karar verdi.

Yayınlanma: 24.10.2023 - 11:54
Filistin'e destek vermişti: Greta Thunberg müfredattan kaldırılıyor
Abone Ol google-news

İsrail Eğitim Bakanlığı, "Gazze'yle birlikteyim" yazan bir dövizi tuttuğu fotoğrafını sosyal medya platformu X'te paylaşan İsveçli iklim aktivisti Greta Thunbergi 'rol model olarak gösteren' ilgili içerikleri müfredattan çıkartacaklarını açıkladı.

İsrail Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Hamas, aralarında kadınların, çocukların ve yaşlıların da olduğu 1400 masum İsrailliyi öldüren ve 200'den fazla insanı Gazze'ye kaçıran bir terör örgütüdür. Sergilediği duruş onu (Greta Thunberg) eğitici ve ahlaki bir rol model olmaktan çıkarmıştı. O artık, İsrailli öğrenciler için ilham ve eğitim kaynağı olamaz" dendi.

Bakanlık, Greta ve iklim aktivisti arkadaşlarının paylaştıkları fotoğrafın üzerini kırmızı bir çarpı işaretiyle çizdi. 

Thunberg, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, "Dünya sesini yükseltmeli ve Filistinliler için acil ateşkes, adalet ve özgürlük çağrısı yapmalı" ifadelerini kullanmıştı.

Thunberg ayrıca Instagram hesabında, Almanya merkezli Filistin yanlısı bir hesabın Gazze'de 'soykırım' yaşandığını söyleyen mesajını da paylaşmıştı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler