İsrail büyükelçiliği barikatına çarptı: 1 polis yaralı

Japonya’nın başkenti Tokyo'daki İsrail Büyükelçiliği yakınında yer alan barikatlara aracıyla çarparak bir polisin yaralanmasına neden olan şahıs olay yerinde gözaltına alındı.

Yayınlanma: 16.11.2023 - 13:54
Abone Ol google-news

Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları ile dünyanın tepkisini çeken İsrail’in Tokyo Büyükelçiliğinde saldırı paniği yaşandı. Polis tarafından yapılan açıklamada, yerel saatle 10.50 sıralarında bir kişinin aracıyla aniden büyükelçiliğin yakınındaki caddeye girerek polislerin bulunduğu noktadaki barikatlara çarptığı belirtildi.

Olayda 20’li yaşlarındaki bir polis memurunun hafif yaralandığı, adının Şinobu Sekiguçi'yi olduğu tespit edilen 53 yaşındaki sürücünün olay yerinde gözaltına alındığı açıklandı.

Yerel basında, Şinobu Sekiguçi'nin olaydan yaklaşık 6 saat önce sosyal medya hesabından “İsrail, Gazze Şeridi'ni işgal etmekle hata yaptı" şeklinde bir paylaşım yaptığı ifade edildi. Sekiguchi'nin eylemi İsrail’e tepki olarak gerçekleştirdiğini kabul ettiği öğrenilirken, olayla ilgili detaylı soruşturma başlatıldı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILMIŞTI

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik 7 Ekim'den bu yana sürdürdüğü saldırılar Japonya'da birçok kesimin tepkisini çekmiş, Tokyo'daki İsrail Büyükelçiliği yakınında birçok protesto gösterisi düzenlenmişti. Herhangi bir güvenlik riskine karşı, polis büyükelçilik çevresindeki güvenlik önlemlerini artırmıştı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler