Kudüs'te İsrail polisini bıçakladığı belirtilen Türk vatandaşı öldürüldü... Cumhuriyet'e açıkladılar: İmam çıktı!

Bir Türk vatandaşının Kudüs'te bir İsrail polisini bıçakladığı ve saldırının ardından Türk vatandaşının vurularak öldürüldüğü açıklandı. Cumhuriyet'in Şanlıurfa İl Müftülüğü'nden edindiği bilgilere göre, İsrail polisi tarafından öldürülen Hasan Saklanan, Şanlıurfa'da imam olarak görev yapıyordu.

Yayınlanma: 30.04.2024 - 13:49
Abone Ol google-news

Kudüs’te İsrail polisine saldırdığı ifade edilen Türk vatandaşı Hasan Saklanan vurularak öldürüldü. 

Habere göre, salı günü yerel saatle 12:30 sularında Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde meydana gelen olay sonucunda Çiçek Kapısı yakınlarında bir İsrailli güvenlik görevlisi yaralandı.

İsrail medyasına göre İsrail polisine yönelik bıçaklı saldırı gerçekleştiren kişi 34 yaşındaki Hasan Saklanan.

İsrail’in resmi acil yardım ve kan bankası servisi Kızılkalkan tarafından yapılan açıklamada, olayda 18 yaşındaki bir kadın ile 30 yaşındaki bir polisin yaralandığı belirtildi.

İsrail polisi, 34 yaşında turist vizesine sahip güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğünü getirildiğini doğruladı. Polis memuru derhal yerel bir hastaneye tahliye edildi ve durumunun kritik olmadığı bildirildi.

İsrail medyasında Saklanan’ın dün Ürdün’den İsrail’e giriş yaptığı ifade edildi. 

Cumhuriyet'in Şanlıurfa İl Müftülüğü'nden edindiği bilgilere göre, İsrail polisi tarafından öldürülen Hasan Saklanan, Şanlıurfa'da Kepez Mahallesi Camisi'nde imam olarak görev yapıyordu. 

İsrail polisi, Saklanan'ın kaldığı iddia edilen Doğu Kudüs'teki otele baskın düzenlerken olayla ilgili soruşturmayı sürdürdüğünü açıkladı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler