Altında yükseliş sürüyor: Gram altın, çeyrek altın, Cumhuriyet altını ne kadar oldu? 24 Ekim 2023 altın fiyatları…

Gram altın yatırımcıların İsrail-Hamas savaşının daha geniş bir Ortadoğu çatışmasına dönüşebileceği korkusuyla dün zirve tazeledi. Bugün ise güne yükselişle başladı. Altının gramı, güne yükselişle başlamasının ardından 1.785 lira seviyesinden işlem görüyor. Peki gram altın, çeyrek altın, Cumhuriyet altını ne kadar oldu?

Yayınlanma: 24.10.2023 - 11:15
Altında yükseliş sürüyor: Gram altın, çeyrek altın, Cumhuriyet altını ne kadar oldu? 24 Ekim 2023 altın fiyatları…
Abone Ol google-news

Ortadoğu'da tırmanan gerilim küresel piyasalarda riskli varlıklardan kaçış, güvenli varlıklara yönelim yaratırken, gerilimin bölgede yayılabileceği endişeleri yatırımcıyı altına yönlendirdi.

Dün altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,1 azalışla 1.844 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı güne yükselişle başlamasının ardından saat 11.00 itibarıyla yüzde 0,2 artışla 1.844 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalar itibarıyla çeyrek altın 3.016 liradan, Cumhuriyet altını 12.408 liradan satılıyor.

ONS ALTIN FİYATI NE KADAR OLDU?

Altının ons fiyatı da şu sıralarda yüzde 0,2 primle 1.974 dolar seviyesinde bulunuyor.

Analistler, Orta Doğu'daki haber akışının altın talebi üzerinde etkili olmaya devam ettiğini kaydederek, tahvil piyasalarındaki hareketlerin de yatırımcıların odağında olduğunu aktardı.

Bugün dünya genelinde imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin yanı sıra İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının takip edileceğini ifade eden analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 2.000 ve 2.020 seviyelerinin direnç, 1.970 ve 1.950 puanın destek konumunda olduğunu kaydetti.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler