Son dakika... MÜSİAD'dan 'asgari ücret' teklifi: Enflasyonun üzerini devlet ödesin

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mahmut Asmalı, 2022 yılı için belirlenecek asgari ücretin enflasyonun üzerinde bir zam görmesi gerektiğini ancak farkın devlet tarafından ödenmesi gerektiğini dile getirdi.

Yayınlanma: 09.11.2021 - 11:45
Son dakika... MÜSİAD'dan 'asgari ücret' teklifi: Enflasyonun üzerini devlet ödesin
Abone Ol google-news

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) yeni başkanı Mahmut Asmalı, derneğin genel merkezinde tüm yönetim kurulunun da yer aldığı toplantıda konuştu.

Asgari ücrete yapılacak zamla ilgili tartışmalara değinen Asmalı, yapılacak zammın enflasyon oranı kadarlık kısmının işveren, üzerindeki kısmın da devlet tarafından üstlenilmesi çağrısında bulundu.

"Çalışanların daha iyi maddi koşullar altında çalışması, hayatlarını daha müreffeh bir şekilde sürdürmeleri, alım güçlerinin artmasının en az çalışanlar kadar, işverenleri de memnun edecektir." diyen Asmalı, "Bu bağlamda 2022 yılı için belirlenecek asgari ücret zammının, işveren üzerindeki asgari ücret vergi yüklerinin bir kısmı azaltılmak sureti ile mutlaka yıl sonu enflasyon oranının üzerinde olması gerektiğini düşünüyoruz. İşverenin asgari ücret yükünün hafifletilmesi noktasında da yapılacak zammın enflasyon oranı kadarlık kısmının işveren, üzerindeki kısmın da devlet tarafından üstlenilmesinin iyi olacağı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler