Tesla'nın fütüristik kamyoneti yola çıkmaya hazırlanıyor

Tesla Cybertrucks'ın Kaliforniya'daki yol testlerinde görülmesinin ardından modelin Gigafactory Texas tesisindeki üretiminin de hızlandığı iddia edildi.

Yayınlanma: 14.08.2023 - 18:02
Tesla'nın fütüristik kamyoneti yola çıkmaya hazırlanıyor
Abone Ol google-news

Gigafactory Texas üretim tesisinde fabrikadan çok sayıda  Tesla Cybertrucks'ın çıktığı drone görüntüleri ile fark edildi.

Tesla, Cybertruck için belirlediği son üretim takvimine sadık kalırsa üretimin başlamasına ve ilk teslimatların yapılmasına sadece haftalar kaldı.

Joe Tegtmeyer isimli X kullanıcısı, Gigafactory Texas üzerinde drone uçuruyor. Tegtmeyer, bu sabah yaptığı son drone uçuşunda, fabrikadan çıkan dokuz Cybertruck'a benzeyen aracı fotoğrafladı ve ''Bu araçların ne olduğunu belirlememe yardımcı olabilecek biri var mı? Dokuzunun da üstü kapalı, bu yüzden söylemek gerçekten zor. Eğer yardımı dokunacaksa, Giga Texas'ın giden nakliye otoparkındalar!'' ifadeleri ile paylaştı.

Görüntüdeki araçların Cybertruck olup olmadığı teyit edilmese de fotoğraflar büyük ihtimalle pick up'a ait. Bu da Tesla'nın bir üretim partisi için test çalışması yapmış olduğu ihtimalini güçlendiriyor.

Tegtmeyer'in drone ile üzerinden geçtiği bu Siber kamyonlar, fabrikanın içinde daha fazla Siber kamyon olduğunu da ortaya çıkardı.

Bu araçlar, Yeni Zelanda'daki en az beş Cybertruck ve Kaliforniya'da test edilen yollardaki araçlarla Tesla'nın makul sayıda Cybertruck üretmiş olduğu ihtimalini ortaya çıkarıyor.

Önceki araç lansmanlarına dayanarak, Tesla'nın muhtemelen eylül ayı sonunda yapılacak bir teslimat etkinliğinde yalnızca az sayıda Cybertruck teslim etmesi bekleniyor.

Tesla'nın bu son fiyatlandırma ve teknik özellikleri etkinlikte açıklaması bekleniyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler