Bu hafta 7 film gösterime girecek... İşte haftanın filmleri
1
Bu hafta 7 film gösterime girecek... İşte haftanın filmleri
DANİRMARKALI KIZ

Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016
Yapımı: 2015-ABD ,İngiltere
Tür: Biyografi,Dram
Yönetmen: Tom Hooper
Oyuncular: Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Matthias Schoenaerts, Ben Whishaw, Amber Heard
Senaryo: Lucinda Coxon
Yapımcı: Tom Hooper, Tim Bevan

David Ebershoff tarafından yazılan The Danish Girl adlı 2000 tarihli romandan uyarlanan film, Danimarkalı ressam Lili Elbe'nin (gerçek adı Einar Wegener) sıradışı yaşamını beyazperdeye taşıyor. Danimarka'da ünlü bir ressam olan Einar Wegener (Eddie Redmayne) erkek olarak dünyaya gelip Gerda Gottlieb ile bir erkek olarak evlense de kendisini kadın gibi hissetmektedir. Kendisi gibi ressam olan eşi Gerda'ya (Alicia Vikander) bir gün kadın model olarak poz verdikten sonra karşı cinsten ikinci bir kişiliğe bürünmeye başlar.
2
DANİRMARKALI KIZ Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016 Yapımı: 2015-ABD ,İngiltere Tür: Biyografi,Dram Yönetmen: Tom Hooper Oyuncular: Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Matthias Schoenaerts, Ben Whishaw, Amber Heard Senaryo: Lucinda Coxon Yapımcı: Tom Hooper, Tim Bevan David Ebershoff tarafından yazılan The Danish Girl adlı 2000 tarihli romandan uyarlanan film, Danimarkalı ressam Lili Elbe'nin (gerçek adı Einar Wegener) sıradışı yaşamını beyazperdeye taşıyor. Danimarka'da ünlü bir ressam olan Einar Wegener (Eddie Redmayne) erkek olarak dünyaya gelip Gerda Gottlieb ile bir erkek olarak evlense de kendisini kadın gibi hissetmektedir. Kendisi gibi ressam olan eşi Gerda'ya (Alicia Vikander) bir gün kadın model olarak poz verdikten sonra karşı cinsten ikinci bir kişiliğe bürünmeye başlar.
MEL-UN

Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016
Yapımı: 2016 -Türkiye
Tür: Gerilim, Korku
Yönetmen: Mustafa Kara
Oyuncular: Fevzi Altunbulak
Senaryo: Zafer Kaya
Yapımcı: Zafer Kayaİçine şeytan giren küçük bir kızın başına gelen paranormal olayların anlatıldığı filmi Mustafa Kara ve İsmail Gürbüz yönetiyor.
3
MEL-UN Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016 Yapımı: 2016 -Türkiye Tür: Gerilim, Korku Yönetmen: Mustafa Kara Oyuncular: Fevzi Altunbulak Senaryo: Zafer Kaya Yapımcı: Zafer Kaya İçine şeytan giren küçük bir kızın başına gelen paranormal olayların anlatıldığı filmi Mustafa Kara ve İsmail Gürbüz yönetiyor.
SESSİZ ÇIĞLIK

Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016
Yapımı :2015-ABD
Tür: Dram
Süre: 105 Dak.
Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Gabriel Byrne, Jesse Eisenberg, Isabelle Huppert, Devin Druid, Amy Ryan
Senaryo: Eskil Vogt, Joachim Trier
Yapımcı: Sigve Endresen, Emilie Georges


Ünlü bir savaş fotoğrafçısı olan Isabelle Reed, zamansız bir trafik kazası sonucu hayatını kaybedeli 3 yıl olmuştur. Reed'in anısına düzenlenecek bir fotoğraf sergisinin açılışı yaklaşırken, Reed'in büyük oğlu Jonah (Jesse Eisenberg), uzun zaman sonra babası Gene (Gabriel Byrne) ve içine kapanık kardeşi Conrad'in (Devin Druid) yanına gelir. Aynı aileden olmalarına rağmen mesafeli bir ilişkileri olan ve Isabelle'i çok farklı şekilde hatıralarında yaşatan bu üç kişiyi birbirine yaklaştırmak için Gene elinden geleni yapacaktır: Hem kendisini çok sevmeyen çocuklarıyla arasını düzeltmek, hem de 2 oğlunun birbirleriyle daha samimi olabilmelerini sağlamak için.
4
SESSİZ ÇIĞLIK Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016 Yapımı :2015-ABD Tür: Dram Süre: 105 Dak. Yönetmen: Joachim Trier Oyuncular: Gabriel Byrne, Jesse Eisenberg, Isabelle Huppert, Devin Druid, Amy Ryan Senaryo: Eskil Vogt, Joachim Trier Yapımcı: Sigve Endresen, Emilie Georges Ünlü bir savaş fotoğrafçısı olan Isabelle Reed, zamansız bir trafik kazası sonucu hayatını kaybedeli 3 yıl olmuştur. Reed'in anısına düzenlenecek bir fotoğraf sergisinin açılışı yaklaşırken, Reed'in büyük oğlu Jonah (Jesse Eisenberg), uzun zaman sonra babası Gene (Gabriel Byrne) ve içine kapanık kardeşi Conrad'in (Devin Druid) yanına gelir. Aynı aileden olmalarına rağmen mesafeli bir ilişkileri olan ve Isabelle'i çok farklı şekilde hatıralarında yaşatan bu üç kişiyi birbirine yaklaştırmak için Gene elinden geleni yapacaktır: Hem kendisini çok sevmeyen çocuklarıyla arasını düzeltmek, hem de 2 oğlunun birbirleriyle daha samimi olabilmelerini sağlamak için.
AŞKIN SEÇİMİ

Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016
Yapımı:2016 - ABD
Tür:Dram, Romantik
Yönetmen: Ross Katz
Oyuncular: Teresa Palmer, Benjamin Walker, Maggie Grace, Alexandra Daddario, Tom Wilkinson
Senaryo: Nicholas Sparks, Bryan Sipe
Yapımcı: Nicholas Sparks, Peter Safran


Tıp Fakültesi'nde öğrenci olan Gabby (Teresa Palmer), yeni taşındığı sahil kenarındaki evinde yakışıklı komşusu Travis'le (Benjamin Walker) köpekleri vasıtasıyla tanışır. Travis ve Gabby'nin arasındaki komşuluk ilişkisi, Gabby'nin bir erkek arkadaşı olmasına rağmen zamanla büyük bir aşka dönüşmeye başlar. Ancak ikilinin bu aşklarını sürdürebilmesi kolay olmayacaktır, sonunda verdikleri bazı kararlar kaderlerini belirleyecektir.Film, Nicholas Sparks'ın 2007'de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlandı.
5
AŞKIN SEÇİMİ Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016 Yapımı:2016 - ABD Tür:Dram, Romantik Yönetmen: Ross Katz Oyuncular: Teresa Palmer, Benjamin Walker, Maggie Grace, Alexandra Daddario, Tom Wilkinson Senaryo: Nicholas Sparks, Bryan Sipe Yapımcı: Nicholas Sparks, Peter Safran Tıp Fakültesi'nde öğrenci olan Gabby (Teresa Palmer), yeni taşındığı sahil kenarındaki evinde yakışıklı komşusu Travis'le (Benjamin Walker) köpekleri vasıtasıyla tanışır. Travis ve Gabby'nin arasındaki komşuluk ilişkisi, Gabby'nin bir erkek arkadaşı olmasına rağmen zamanla büyük bir aşka dönüşmeye başlar. Ancak ikilinin bu aşklarını sürdürebilmesi kolay olmayacaktır, sonunda verdikleri bazı kararlar kaderlerini belirleyecektir.Film, Nicholas Sparks'ın 2007'de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlandı.
HESAPTA AŞK

Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016
Yapımı: 2016- Türkiye
Tür: Romantik
Yönetmen: Gönenç Uyanık
Oyuncular: Burak Tozkoparan, Meriç Aral, Neriman Derya Şensoy, Fırat Altunmeşe, Kutay Kalabalık
Senaryo: Zafer Külünk

Ezgi, internetten tanışıp sevgilisi olan Mert ile buluşabilmek için İstanbul'a gitmeye karar verir. Ancak çocuklarının her anını kontrol eden annesi böyle birşeye asla izin vermeyecek karakterde biridir. Bu nedenle arkadaşı Didem ile bir plan yapar: Plana göre Didemlerin Datça'daki yazlıklarına gideceklerini söyleyecek, orada 1 gün geçirip burada bir sürü fotoğraf çektikten sonra İstanbul'a gideceklerdir. Ve hafta boyunca Datça'daki fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak orada olduklarına Ezgi'nin annesini inandıracaklardır.Annesi izin vermiştir ancak bir şartı vardır, Ezgi'nin ergenlik çağındaki kardeşi Mustafa da onlarla birlikte bu tatile katılacaktır.
6
HESAPTA AŞK Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016 Yapımı: 2016- Türkiye Tür: Romantik Yönetmen: Gönenç Uyanık Oyuncular: Burak Tozkoparan, Meriç Aral, Neriman Derya Şensoy, Fırat Altunmeşe, Kutay Kalabalık Senaryo: Zafer Külünk Ezgi, internetten tanışıp sevgilisi olan Mert ile buluşabilmek için İstanbul'a gitmeye karar verir. Ancak çocuklarının her anını kontrol eden annesi böyle birşeye asla izin vermeyecek karakterde biridir. Bu nedenle arkadaşı Didem ile bir plan yapar: Plana göre Didemlerin Datça'daki yazlıklarına gideceklerini söyleyecek, orada 1 gün geçirip burada bir sürü fotoğraf çektikten sonra İstanbul'a gideceklerdir. Ve hafta boyunca Datça'daki fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak orada olduklarına Ezgi'nin annesini inandıracaklardır.Annesi izin vermiştir ancak bir şartı vardır, Ezgi'nin ergenlik çağındaki kardeşi Mustafa da onlarla birlikte bu tatile katılacaktır.
DÜNYANIN EN GÜZEL KOKUSU

Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016
Yapımı: 2016- Türkiye
Tür: Komedi, Romantik
Yönetmen: Mustafa Uğur Yağcıoğlu
Oyuncular: Rıza Kocaoğlu, Tuba Ünsal, Burak Altay, Açelya Akkoyun, Esra Ruşan
Senaryo:Mustafa Uğur Yağcıoğlu
Diğer Adı :Dünyanın En Güzel Gülüşü


Birçok ilişki yaşamış, ancak artık aşktan sıkılmış, dağınık ve hoyrat bir söz yazarı olan Hakan (Rıza Kocaoğlu) ile onun en zor zamanlarında bile yanında olan, ancak hayattan fazla bir beklentisi bulunmayan Derya'nın (Tuba Ünsal) arasındaki ilişkiyi konu eden filmin çekimleri İstanbul ve Amsterdam'da yapıldı.
7
DÜNYANIN EN GÜZEL KOKUSU Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016 Yapımı: 2016- Türkiye Tür: Komedi, Romantik Yönetmen: Mustafa Uğur Yağcıoğlu Oyuncular: Rıza Kocaoğlu, Tuba Ünsal, Burak Altay, Açelya Akkoyun, Esra Ruşan Senaryo:Mustafa Uğur Yağcıoğlu Diğer Adı :Dünyanın En Güzel Gülüşü Birçok ilişki yaşamış, ancak artık aşktan sıkılmış, dağınık ve hoyrat bir söz yazarı olan Hakan (Rıza Kocaoğlu) ile onun en zor zamanlarında bile yanında olan, ancak hayattan fazla bir beklentisi bulunmayan Derya'nın (Tuba Ünsal) arasındaki ilişkiyi konu eden filmin çekimleri İstanbul ve Amsterdam'da yapıldı.
DEADPOOL

Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016
Yapımı: 2016 -ABD
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik
Süre: 108 Dak.
Yönetmen: Tim Miller
Oyuncular: Ryan Reynolds, Morena Baccarin,Gina Carano, Ed Skrein,T.J. Miller
Senaryo : Rhett Reese, Paul Wernick, Rob Liefeld , Fabian Nicieza
Yapımcı: Stan Lee, Avi Arad

Doktorların teşhisleri sonunda kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson'ın (Ryan Reynolds) bilinen tedavi yöntemleri dahilinde hayatta kalma ihtimali yoktur. Ancak Weapon X adlı bir program, onu eskisinden daha iyi hale getirme vaadinde bulunur. Wade'in üzerinde uygulanan prosedürler sonucunda yepyeni bir karakter ortaya çıkar. Alışıldık süper kahramanlara hiç benzemeyen, umursamaz, tuhaf bir espri anlayışı olan Deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam alma peşine düşecekti.
8
DEADPOOL Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016 Yapımı: 2016 -ABD Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik Süre: 108 Dak. Yönetmen: Tim Miller Oyuncular: Ryan Reynolds, Morena Baccarin,Gina Carano, Ed Skrein,T.J. Miller Senaryo : Rhett Reese, Paul Wernick, Rob Liefeld , Fabian Nicieza Yapımcı: Stan Lee, Avi Arad Doktorların teşhisleri sonunda kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson'ın (Ryan Reynolds) bilinen tedavi yöntemleri dahilinde hayatta kalma ihtimali yoktur. Ancak Weapon X adlı bir program, onu eskisinden daha iyi hale getirme vaadinde bulunur. Wade'in üzerinde uygulanan prosedürler sonucunda yepyeni bir karakter ortaya çıkar. Alışıldık süper kahramanlara hiç benzemeyen, umursamaz, tuhaf bir espri anlayışı olan Deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam alma peşine düşecekti.