2 yıl Üst Üste! Bulutistan, bir kez daha Startup100 Listesi'nde

Bulut bilişim alanında Türkiye'nin ilk ve tek bulut entegratörü olma özelliği taşıyan Bulutistan, yoluna emin adımlarla devam ediyor. Henüz 2015'te kurulmasına rağmen kısa sürede önemli yol kat eden Bulutistan, ikinci yılında da Türkiye'nin yeni nesil girişimcilerinin belirlendiği Startup100 Listesi'ne girmeyi başardı.

14 Şubat 2017 Salı, 13:57
Abone Ol google-news

Bulutistan, Startup 100 Listesi'ne adeta kök saldı. Kurulduğu yıl olan 2015'te Türkiye'nin en başarılı yeni nesil şirketleri arasına girmeyi başaran Bulutistan, 2016'da da bu başarısını yineleyerek çıkışını sürdürdü.
100 prestijli şirket arasında yer alan Bulutistan, seçkin davetlilerin katılımıyla İstanbul'da düzenlenen törende Startup100 Ödülü'nü aldı.

“GURUR DUYUYORUZ”

Bulutistan Kurucu Ortağı Orçun Murat Özalp, törende yaptığı açıklamada "Bulutistan ekibi olarak aldığımız ödüller, coşkumuzu her seferinde daha da yükseklere taşıyor. Konusuna odaklanmış, yeni nesil bir şirket olarak en yeni bilişim teknolojilerini ülkemiz içinde erişilebilir bir değere dönüştürdüğümüz için gurur duyuyoruz." dedi.

SİMPLİVİTY TEKNOLOJİLERİNİ KULLANAN TEK ŞİRKET

Bulut servis sağlayıcıları ile şirketler arasında teknolojik bir köprü oluşturan Bulutistan, öncelikle kurumsal şirketlerle başarı hikâyeleri yaratmaya odaklandı. Bulutistan, bulut teknolojisinin liderleri ile oluşturduğu ekosistemi, hızla geliştirdiği online servis platformuna taşımayı sürdürüyor. Bir diğer hedefi, konusunda uzmanlaşmayı artırma adına kurduğu Bulut Broker isimli yeni şirketiyle kurumsal verilerin ikinci adresi olmak. Yeni girişimi ile kurumsal müşterilerine arşivleme, yedekleme, iş sürekliliği sağlama ve felaket yönetimi hizmetleri vermeye başlayan Bulutistan, yatırımlarını başarı hikâyelerine çeviriyor. Bulut hizmetlerini sunduğu altyapı platformunu yeni nesil bütünleşik sistemlere yaptığı yatırımlar ile genişleten Bulutistan, hizmet seviyelerini sürekli yükseltmeyi hedefliyor. Bu alanda Hewlett Packard Enterprise (HPE) son satın alması Simplivity teknolojilerini kullanarak hizmet sunan ilk ve tek servis sağlayıcı olma unvanını taşıyor.
 
Bulutistan Hakkında:
Bulutistan, 2015 yılında bulut bilişimin Türkiye'deki gelişimine değer katmak ve KOBİ'lerden büyük kurumsal şirketlere her ölçekte şirket için teknoloji köprüsü olmak amacıyla kuruldu. Yarattığı ekosistem ile dünyanın önde gelen tüm küresel oyuncularıyla çalışan Bulutistan, işletmelerin yatırım maliyetlerini optimize eden, yenilikçi bulut çözümlerini farklı ölçekte şirketlere “kullandığın kadar öde” iş modeliyle sunuyor. Oluşan verinin lokal veri merkezlerinde ayrıştırılarak saklanması amacıyla İzmir'in en önemli veri merkezi işletmesi Netdirekt ile İstanbul'da bir veri merkezi yatırımı gerçekleştirdi. İzmir'deki Felaket Yönetimi Merkezi ile entegre çalışan merkez, kritik olmayan veriler ve iş süreçleri için yurtdışı telekom hatları ile doğrudan bağlantılar sağlayarak hibrit bulut projelerinin kolaylıkla hayata geçmesine olanak tanıyor.