4 yaşındaki çocuktan Putin'e gülümseten soru

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in her hafta katılarak gelenek haline getirdiği ve ülkenin dört bir yanından insanların direk sorular sorabildiği "Direk Hat Programı"nda 4 yaşında bir çocuğun sorduğu soru, Putin dahil herkesi güldürdü.

17 Nisan 2015 Cuma, 10:01
Abone Ol google-news


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'daki Gostiny Dvor merkezinde canlı yayında Rusya halkının sorularını yanıtladı. Rus liderin, 2001 yılından beri gerçekleştirdiği "Vladimir Putin'le Direkt Hat" programı, devlet kanalları ve internetten canlı yayınlandı.

Tam 4 saat süren program sırasında ülkenin birçok bölgesine görüntülü bağlantı yapıldı. Putin, 70'ten fazla soruya yanıt verdi. Halk, Putin'e soru yöneltebilmek ve açıklamalarını dinlemek için adeta ekrana kilitlendi. Programı Gostiny Dvor'daki canlı yayın stüdyosunda yaklaşık 250 gazeteci izledi.

12 YILIN REKORU

Direkt Hat programına gösterilen ilgi bu yıl her zamankinden daha çoktu. Rusya lideri için yöneltilen sorular 3 milyonu geçti. Bu, 12 yılın rekoru anlamına geliyor. Putin programda 45'ten fazla soruya yanıt verdi.

Kremlin'e göre iletilen sorular ülke ekonomisi, emekli maaşları, konut sorunu, Ukrayna ve Ortadoğu'daki krizler gibi geniş bir yelpazeyi kapsadı.

4 YAŞINDAKİ ÇOCUKTAN GÜLÜMSETEN SORU

Direkt Hat programında gülümseten anlar da yaşandı. Rusya’nın Nalçik bölgesinden 4 yaşında bir çocuk Putin’e günde kaç saat uyuduğunu sordu.

Devlet başkanı olmak istediğini söyleyen küçük çocuk, “Ama başkanlık çok zor. Günde kaç saat uyuyorsunuz? Ben uyumayı gerçekten çok seviyorum” dedi. Soruya esprili bir yanıt veren Vladimir Putin “Uyumayı sevmen harika. Demek ki iyi bir başkan olacaksın” ifadelerini kullandı.

PUTİN'DEN YABANCI DAMADA: BURAYA NASIL DÜŞTÜN?

Putin, 23 yıl önce Rus bir kadınla evlenen ve şu anda tarımla uğraşan John adlı bir çiftçinin sorusu üzerine, şakayla karışık olarak "Buraya nasıl düştün? Kadın meselesi mi?" diye sordu.

Soru: Kendinizi klonlamak ister misiniz?
Putin: Hayır.

Soru: Arkadaşlarınızın sizden faydalandığını düşünüyor musunuz?Putin: Neden sadece arkadaşlarımı soruyorsunuz? Herkes faydalanıyor.