550 kişi izledi, 341 güvenlik görev yaptı

Gençlerbirliği-Gaziantepspor maçında bilet satışından sadece 850 TL hasılat elde edildi. Kombine kart sahipleri dahil toplam 550 kişinin izlediği maçta 341 güvenlik elemanı görev yaptı.

05 Mayıs 2012 Cumartesi, 15:05
Abone Ol google-news

Spor Toto Kupası (B) Grubu'nda oynanan Gençlerbirliği-Gaziantepspor maçına futbolseverler ilgi göstermedi.

Karşılaşmayı tribünlerden kombine kart sahipleri de dahil toplam 550 kişi izledi.

Bilet satışlarından elde edilen hasılatın sadece 850 TL olduğu maçta, 90'ı özel olmak üzere toplam 341 güvenlik elemanı görev yaptı.

Yaklaşık 100 bin TL maliyetle oynanan karşılaşmanın bilet fiyatları ise maraton ve kale arkası tribünler 5'er, kapalı tribün ise 10 TL olarak belirlinmişti.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, kendisini ''şampiyon olmak istemiyor'' diye eleştiren futbolseverleri tribünlerde de görmek istediklerini söyledi.

Karşılaşmanın kulübe maliyetinin yaklaşık 100 bin TL olduğunu kaydeden Cavcav, ''Az seyirciye oynamak bizi çok üzüyor. Genç bir ekibe sahibiz. Futbolseverlerin bu gençleri tribünlere gelerek desteklemesi gerek. Bu gençler futbolumuzun geleceği'' diye konuştu.

Şampiyonluk için tribün desteğinin çok önemli olduğunu belirten İlhan Cavcav, az sayıda da olsa maça gelerek, Gençlerbirliği'ni destekleyen taraftara teşekkür etti.

Maçta Gaziantepspor, Gençlerbirliği'ni 2-0 mağlup etti.