6 kişiye 'cinsel istismar'dan tutuklama

Edirne’nin Keşan İlçesi’nde 13 yaşındaki kız çocuğu G.T. ile cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen 6 kişi, 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan tutuklanarak, cezaevine konuldu.

29 Ekim 2012 Pazartesi, 12:59
Abone Ol google-news

44 yaşındaki baba S.T., geçtiğimiz Cuma günü akşam saat 19.00 sıralarında evden ayrılan ve ertesi gün sabah saat 08.00 sıralarında dönen kızı 13 yaşındaki G.T.’ye nerede olduğunu sordu. G.T. ise babasına 22 yaşındaki Ü.İ.’nin Yukarı Zaferiye Mahallesi’ndeki evinde kaldığını söyledi. Bunun üzerine baba S.T., Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek Ü.İ.’den şikayetçi oldu. Psikolog eşliğinde ifadesi alınan G.T,, Ü.İ. ile kendi rızası ile cinsel ilişkiye girdiğini ancak bunun ilk ilişkisi olmadığını söyledi.

İlk cinsel ilişkisini 3 yıl önce 23 yaşındaki N.K. ile yaşadığını söyleyen G.T., bu güne kadar değişik tarihlerde 20 yaşındaki H.Y., 17 yaşındaki H.E.A., 18 yaşındaki Y.i.Y., 19 yaşındaki N.T. ve 22 yaşındaki S.D. isimli kişilerle de birlikte olduğunu anlattı.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, 13 yaşındaki S.T. ile cinsel ilişkiye giren Ü.İ, H.Y, H.E.A, Y.İ.Y, N.T. ve S.D.'yi yakalayarak gözaltına aldı. N.K. isimli şahıs ise yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Gözaltına alınan 6 kişi, polisteki ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan tutuklanarak, Edirne Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.