63 yaşındaki sanığa, çocuğa istismardan 13,5 yıl hapis

KAYSERİ'de ortaokul öğrencisine (12) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Mustafa A. (63), 'çocuğun cinsel istismarı' ve 'hürriyeti yoksun kılma' suçlarından toplam 13 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

19 Nisan 2018 Perşembe, 16:13
Abone Ol google-news

Kayseri'de geçen yıl yaz aylarında meydana gelen olayda, iddiaya göre, Mustafa A. çamlık bir alana odun kırma bahanesiyle götürdüğü erkek çocuğuna cinsel istismarda bulundu. Mustafa A., olayı kimseye anlatmaması için mağdur çocuğa para verdi. Birkaç  kez tekrarlanan istismarın ardından mağdur çocuk durumu arkadaşına nlattı. Çocuk, durumu mağdur arkadaşının ailesine haber verdi. Ailenin şikâyetiyle soruşturma başlatan polis, Mustafa A.'yı gözaltına aldı. Mustafa A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuksuz sanık Mustafa A. ve mağdur ile babası hazır bulundu. Mağdur, sanıktan şikâyetçi olduğunu belirterek, "Odun kırmak için çamlık alana gittik. 5 TL ile 10 TL arasında para veriyordu" dedi. Hakkında yapılan suçlamaları kabul etmeyen Mustafa A. ise "Ben böyle bir şey yapmadım. Suçsuzum, beraatimi istiyorum" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, yaptığı yargılama sonucu, Mustafa A.'nın, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 10 yıl 5 ay, 'hürriyeti yoksun kılma' suçundan ise 3 yıl 1 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Mustafa A., mahkeme salonunda polisler tarafından kelepçelenerek cezaevine götürüldü.