ABD'yi alarma geçiren iddia

El-Kaide iPhone ve Samsung Galaxy’i bombaya çevirme yöntemini buldu.

06 Temmuz 2014 Pazar, 10:23
Abone Ol google-news

Evening Standard gazetesinin bildirdiğine göre El-Kaide mensubu teröristler Samsung ve iPhone akıllı telefonlarını bombaya çevirme yöntemini buldu.

Gazetenin bildirdiğine göre Avrupa, Afrika ve Yakındoğu havaalanları güvenlik birimleri akıllı telefonları yakın takibe alıyor.

Perşembe günü Washington’un talebi üzerine Britanya ve bir dizi diğer ülke havaalanlarında ABD uçak seferlerine yönelik geniş güvenlik önlemleri alındı. ABD bu önlemlerin, ülkeye düzenlenen hava seferlerindeki Yemen ve Suriyeli teröristlerce düzenlenebilecek saldırı tehlikesi nedeniyle alınmasını istemişti.

Gazete haberinde şu ifadelere yer veriyor: “Alınan bilgiye göre El-Kaide ile bağlantılı teröristler cep telefonlarını gizli bombaya çevirmenin yöntemini buldular. Amerikan istihbarat birimleri yaptıkları açıklamalarda iPhone ve Samsung Galaxy dahil akıllı telefonların güvenlik birimlerince ek kontrolden geçirilmesi gerektiğini belirttiler. Bu kontrolün Avrupa, Yakındoğu ve Afrika’dan ABD’ye gerçekleştirilen seferlerde yapılması gerekiyor”.