Afrin harekatı 58. gününde... Özel Kuvvetler ve ÖSO Afrin'de kontrolü sağladı

TSK'nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kuşatılan Afrin'e, Özel Kuvvetler ve Özgür Suriye Ordusu güçleri kentin güneydoğusundan girdi... Özel Kuvvetler ve ÖSO Afrin'de kontrolü sağladı.

18 Mart 2018 Pazar, 08:45
Abone Ol google-news

<video:944503>

 

 

 

TSK'ya bağlı Özel Kuvvetler Afrin ilçe merkezinde operasyona başladı. Operasyona Özel Kuvvetler'in yanında ÖSO birliklerinin de katıldığı öğrenildi.

ÖSO güçleri, bugün sabahın erken saatlerinde YPG'lilerdem arındırılması hedeflenen Afrin'e kentin güneydoğusundan girmeye başladı. ÖSO güçlerinin ilerleyişi sürerken, kent merkezinden sık sık silah ve patlama sesleri duyuluyor. Ayrıca, Türk savaş uçaklarının da Afrin semalarında uçtuğu gözlendi.

Erdoğan: Şu anda Afrin'de ÖSO ve Türk bayrağı dalgalanıyor

TSK ve ÖSO'nun girdiği Afrin'den ilk kareler  - FOTO GALERİ

TSK ve ÖSO Afrin'de... İşte kontrolün sağlanmasından hemen sonra yaşananlar - VİDEO

Askerlerden Afrin'de 'Bayrak' şiiri - VİDEO

Özel Kuvvetler ve  ÖSO Afrin merkezde kontrolü sağladı

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, bugün sabah saatlerinde kuşatılan Afrin kent merkezine giren Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensupları, kontrolü sağladı. ÖSO güçleri, bazı noktalarda çatışmalar yaşanırken, çok fazla direnişle karşılaşmadı. Kontrolün sağlanmasını kent meydanında havaya ateş açarak kutlayan ÖSO güçleri, burada bulunan Kawa heykelini önce silahla ateş açarak tahrip etti, ardından da iş makinesiyle yıktı. ÖSO güçlerinin kentin mahallerinde kontrollü ilerlleyişleri sürüyor.

 Afrin’de 'Doğu' ve 'Batı' cephesi birleşti ve böylece doğudan ve batıdan gelen birlikler buluştu. TSK’dan yapılan açıklamada “Afrin harekât alanında doğudan batıya ve batıdan doğuya ilerleyen birlikler Afrin kuzeyinde buluştular.” denildi.

<video:944451>

 

TSK: TSK ve ÖSO Afrin Merkezi kontrol altına almıştır

Genelkurmay Başkanlığı sosyal medya hesabından da Afrin'de kontrolün sağlandığını açıkladı.

 

ZEYTİN DALI' İÇİN TAKVİYE BİRLİKLER SEVK EDİLDİ

 Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen askeri araçlar, Hatay'dan huduttaki birliklere sevk edildi.

Hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin'de YPG/PKK-DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, halkı terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.

Harekat kapsamında, Türkiye'deki çeşitli birliklerden gönderilen, aralarında tankların da yer aldığı askeri araçlar, Hatay'ın Reyhanlı ve Hassa ilçesine ulaştı. Araçlar, güvenlik önlemleri altında sınır birliklerine sevk edildi

<video:944475>