Akıllı televizyonlara Chromecast teknolojisini gelecek

Google’ın TV üreticisi Vizio ile bir ortaklık yaparak Chromecast özellikli akıllı televizyon sunacağı ön görülmekte. Şirket aynı zamanda diğer üreticilerle de görüşmede bulunuyor.

28 Mart 2016 Pazartesi, 23:04
Abone Ol google-news

Variety tarafından yayımlanan raporda Google’ın TV üreticisi Vizio ile akıllı televizyonlar için Chromecast uygulaması bulunması konusunda bir anlaşma imzaladığı söyleniyor. Eğer gerçekleşirse iki taraf içinde stratejik bir hamle olacak.
Google Chromecast piyasaya sürülmesiyle iyi bir satış grafiği yakalamış,2013-2015 arasında 20 milyondan fazla alıcı bulmuştu. 2015 yılı sonuna doğru ise yeni bir modeli tanıtılmıştı. Bu başarının en büyük etkeni ise 35 dolarlık düşük maliyetler.


Vizio, Chromecast’i doğrudan TV içine entegre ederek HDMI bağlantısı meşgul etmeden bir sistem yapmayı planlıyor.
Sadece mini Chromecast cihazını TV’nizin HDMI portuna takarak evinizin WiFi ağına bağlanarak tablet,telefon ve bilgisayardan YouTube, Netflix, Hulu, Spotify gibi hizmetler aracılığıyla video, müzik ve oyun akışlarını televizyonunuza aktarım yapabiliyorsunuz.
Bunun yanı sıra rapora göre, Chromecast donanımlı TV satın alan herkese uzaktan kumanda yerine Android bir cihaz verilebileceği belirtiliyor. Şirketin birden fazla üreticiyle görüşüyor olması bu konuda oldukça iddialı atımlar atacağa benziyor.

Apple USB-C adaptörü daha hızlı şarj ediyor!