AKP reklamındaki ambulans vatandaşı bulamadı!

AKP’nin reklamında havadan, karadan, denizden anında yetişen ambulans, Kadıköy’ün ortasında kalp krizi geçiren Nurettin Sayar’ı bir türlü bulamadı. Sayar olay yerinde hayatını kaybetti.

04 Mayıs 2015 Pazartesi, 10:40
Abone Ol google-news
 
Kadıköy'de kaldırımda yürürken aniden fenalaşıp düşen 51 yaşındaki Nurettin Sayar hayatını kaybetti. Sayar'ın kalp krizi sonucu öldüğü anlaşıldı. Olay Acıbadem Caddesi'ndeki Güzel Sanatlar Akademisi'nin yakınında meydana geldi. Mobilyacı Nurettin Sayar kaldırımda yürürken onlarca kişinin gözü önünde fenalaşıp düştü. Bu sırada başını da kaldırıma çarpan Nurettin Sayar için acil yardım hattına ve güvenlik birimlerine haber verildi.
 
AMBULANS ADRESİ BULAMADI
 
Beklenen ambulans gelmeyince çevredekiler bir kez daha telefona sarıldı. Olay yerindeki polisle, sağlık ekibi arasındaki telefon görüşmesinde adres tartışması yaşandı. Bu diyaloğa göre ya ambulans görevlileri adresi bulamıyordu ya da onlara yetersiz tarif vermişti. Adres bir kez daha tarif edildi.
 

<video:268665>

SAĞLIK EKİPLERİ MÜDÜHALE ETTİ AMA..
 
Ambulans olay yerine gelir gelmez sağlık ekipleri yerde yatan hastaya müdahale etti. Yerde, sedyede ve ambulansa konulurken dahi aralıksız kalp masajı yapıldı hastaya ancak bütün çabalara rağmen kurtarılamadı.
 
REKLAMDAKİ AMBULANS
Kadıköy'de yaşanan bu üzücü olay, AKP'nin 'Onlar  konuşur AKP' yapar reklamında denizden, havadan, karadan anında yetişen ambulansları akıllara getirdi. Kim bilir belki o reklamdaki ambulanslardan biri tıpkı o reklamda olduğu gibi anında adrese gelebilseydi belki Nurettin Sayar şu anda hayatta olacaktı.