AKP'li belediye başkanının istifasına il başkanından açıklama geldi

AKP Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, partiden istifa ettiğini açıklayan Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız'ın aha önce Disiplin Kurulu kararıyla ihraç edildiğini söyledi.

24 Şubat 2017 Cuma, 13:28
Abone Ol google-news

İl Başkanı Özden, bir süre önce Disiplin Kuruluna verilen ve bu arada AKP'den istifa ettiğini bildiren Sarıoğlan Belediye Başkanı Yıldız hakkında karar verildiğini belirtti. Özden, ''AK Parti Merkez Disiplin Kurulu tarafından verilen kararda, bir süre önce partimizden istifa ettiğini bildiren, ancak istifa öncesinde Disiplin Kuruluna sevk edilen Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’ın kesin ihracı onaylanmış ve partimizle hiçbir bağı kalmamıştır'' dedi.
 
MHP'DEN AKP'YE GEÇMİŞTİ

30 Mart 2014 yerel seçimlerine MHP adayı olarak giren ve Belediye Başkanı seçildikten sonra partiden istifa edip 15 Mayıs 2015'te AKP'ye geçen Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, hakkındaki çeşitli iddialar nedeniyle 10 Aralık 2016 tarihinde AKP Merkez Disiplin Kuruluna verildi. Yıldız ise 19 Aralık 2016 tarihinde AKP istifa ettiğini açıkladı.