Akşener'den 'Afrin' eleştirisi: ‘Davulla zurnayla harekât olmaz!’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ege seçmeninin kantarına çıktı. Akşener, Afrin harekatına yönelik eleştirilerini sıralarken, “Davul zurnayla harekât yapılmaz. Bu ablanız, 50 kilometreye yaklaşan en uzun kara harekâtının altında imzası olan bir kişidir. Siz o zamanlar davulla zurnayla Mehmetçikleri afişe ederek ve o günün bir içişleri bakanı olarak övündüğümüzü duydunuz mu?" dedi.

11 Şubat 2018 Pazar, 06:56
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yüksek oy hedeflediği Ege seçmeninin kantarına çıktı. Denizli’de partisinin il başkanlıklarının açılışında konuşan Akşener, insanların devlete olan güveninin yerini korkunun aldığını belirtti. Korkunun kaynağının “tek adam” olduğunu vurgulayarak “Bir insan kar lastiğine bile karışır mı?” diye sordu. AKP’nin 16 yıldır devlet yönetme ciddiyetini öğrenemediğini kaydederek, Afrin harekatına yönelik eleştirilerini şöyle sıraladı:

Afrin eleştirileri

“Davul zurnayla harekât yapılmaz. Bu ablanız, 50 kilometreye yaklaşan en uzun kara harekâtının altında imzası olan bir kişidir. Siz o zamanlar davulla zurnayla Mehmetçikleri afişe ederek ve o günün bir içişleri bakanı olarak övündüğümüzü duydunuz mu? Çünkü askeri müdahaleler ciddidir. Futbol maçına benzemez. AKP Genel Başkanı muhtarlara konuşuyor, ‘Daha yeni ısınmaya başladık, işin başındayız’ diyor. Utanın utanın. Futbol maçı oynamıyoruz. Mehmetçiğin sizin düşürdüğünüz çukurdan ülkeyi çıkarmak için canıyla kanıyla mücadele ettiğinin farkında değilsiniz. ‘20-25 şehidimiz var’ dedi. Kardeşim ayıp ayıp, bahsettiğin 5 kişi can. Kiminin kınalı kuzusu, kiminin babası... Şehidi sen rakam olarak görüyorsan, yazıklar olsun sana.”