'Anadolu dünyanın merkezi olacak'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Yüzyılın projesini" açıkladığını belirterek, Anadolu'nun dünyanın merkezi olacağını söyledi.

25 Mayıs 2015 Pazartesi, 19:28
Abone Ol google-news
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 'Yüzyılın projesini' açıkladığını belirterek, Anadolu'nun dünyanın merkezi olacağını söyledi.

MERSİN

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Tarsus ilçesindeki Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada,

Kılıçdaroğlu, "13 yıl tek başına iktidar oldular. 13 yıl sonunda neyimiz oldu? 13 yıl sonunda Tarsus olarak kocaman bir cezaevimiz var. Türkiye'de fabrika değil, cezaevi yaptığı için sevinen iktidar var" ifadelerini kullandı.

Emeklilerin, çiftçilerin, esnafın kazanmasını, hortumcuların kaybetmesini hedeflediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, halktan yana bir düzen kuracaklarını söyledi.

"Anadolu dünyanın merkezi olacak"

"Yüzyılın projesini" açıkladığını anımsatan Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Mersin, İskenderun, Trabzon, Samsun limanları dünyanın merkezleri olacak. Anadolu, dünyanın merkezi olacak. Projemiz bittiğinde, olgunlaştığında bir yılda yaratacağı katma değer 147 milyar dolar olacak. Bütün büyük ülkeler merkez Türkiye'de, mega kentte yer almak için yarışacak. 160 milyar dolarlık yatırım yapılacak. 2 milyon 200 bin kişiye istihdam yaratacağız. Türkiye, bölgenin en büyük, dünyanın saygın ülkelerinden birisi olacak. Emekliyi, çiftçiyi, taşeron işçisini, engelliyi nasıl düşünüyorsak, Türkiye'nin 50 yılını, 100 yılını da düşünüyoruz, 30 yılını da düşünüyoruz çünkü ülkemizi, insanımızı, bayrağımızı, milletimizi seviyoruz."

Muhabir: Anıl Bağrık