Android’i zora sokan tehdit!

Android kullanıcılarını sıkıntıya sokacak yeni bir zararlı yazılım ortaya çıktı. Yeni zararlının ismi Adware.

13 Ekim 2015 Salı, 23:20
Abone Ol google-news

Yeni zararlı yazılım Google Play Store de baş gösterdi. Adware; tüm Androidli cihazlardaki Açılabililir bir Pencere olarak karşımıza çıkıyor.
Son zamanlarda Android cihazları oldukça rahatsız eden zararlı yazılımlar cirit atmakta ve gittikçe sayıları da artıyor. Bu yazılımlardan biri de Adware tarzı virüsler.
Zararlı yazılımlar sızdıkları cihazların güvenlik bilgilerini ele geçirerek sistemin güvenliğini ele geçiriyor buna ek olarak da kullanıcıların paralarını.


Genel olarak bu zararlı yazılımlar; sistemi oldukça zora sokuyor. Akıllı telefonlar hayatımızın bir vazgeçilmez parçası olarak karşımıza çıkıyor.
Gittikçe büyüyen ve özellikleri de artan telefonların hâlen en büyük açığını zararlı yazılımlar oluşturmakta. Her ne kadar bu zararlı yazılımlar Windows gibi çökmeye neden olmasa da telefondaki ağırlaşma ve performans sorunları yaşanmasının da en baş aktörü olarak karşımıza çıkıyor.
Özellikle bu tarz zararlı yazılımlardan ve virüslü yazılımlardan kurtulmak için emin olmadığımız uygulamaları cihazlarımıza kurmaktan uzak durmalıyız. Yeni virüsler ve zararlı yazılımları öğrendikçe bunları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Sony akıllı telefon sektöründen çekilebilir!