Ankara Üniversitesi'nde ‘İslamcı’lar öğrencilere saldırdı: 4 yaralı

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampusu’nda İslamcı bir grup, “Öcalan’a İdam. Birlikte Büyük Türkiye” pankartı astı. “ Grup daha sonra tekbir getirerek pankartın kaldırılmasını isteyen öğrencilere satır ve sopalarla saldırarak 4 öğrenciyi yaraladı.

20 Mart 2017 Pazartesi, 23:13
Abone Ol google-news

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampusu’nda yine gergin dakikalar yaşandı. “Pankart asmak” gerekçesiyle daha önce birçok gözaltının yaşandığı kampusta, İslamcı bir grup “Öcalan’a idam, birlikte büyük Türkiye” yazılı pankart asıp, güvenlik ekiplerinin çektiği setin arkasında bekledi. Güvenlik ekipleri, öğrencilerin “Grubun elinde sopa, satır var” tepkilerine karşılık vermezken; İslamcı grup, “Kanımız aksa da zafer İslamın”, “Bozkurtların yuvası, terörcü ovası”, “Apo’nun p.çleri yıldıramaz bizleri” sloganlarıyla birlikte tekbir getirerek pankartın kaldırılmasını isteyen öğrencilere satır ve sopalarla saldırdı.

Tekbir ve bozkurt işareti yaparak saldıran grup, 4 öğrenciyi yaraladı. Olay bitimine yakın okula giren polis, İletişim Fakültesi önüne set çekerek öğrencilerin dışarı çıkmasını biber gazı sıkarak engellerken; müdahale edilmeyen İslamcı grup tekbir getirerek kampus içinde dolaştı. Yaralanan öğrenciler için çağırılan ambulans, TOMA’ların kapı girişini engellemesiyle okul içine giremedi. Fakülte binasının yerlerinde kalan kan izleri ise dikkat çekti.

“Yaralıları çıkarmak için” giren 50’ye yakın polis ekibi, fakülte kantinine girerek kesici ve delici
alet aradı.