Atama bekleyen öğretmenlerden protesto

Atama bekleyen bir grup öğretmen, kendilerine verildiğini iddia ettikleri sözlerin tutulmadığı gerekçesiyle protesto gösterisi yaptı.

20 Ağustos 2011 Cumartesi, 12:28
Abone Ol google-news

Taksim Meydanı'nda toplanan ve pankart açarak, çeşitli sloganlar atan grup, Galatasaray Meydanı'na kadar yürüdü. Grup üyeleri, burada ağızlarına siyah bant çekti. Burada grup adına bir açıklama yapan Fen Bilgisi öğretmenliği mezunu Yasemin Çim, öğretmen atamaları konusunda kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını öne sürdü.

Yaşanan tüm sorunlara rağmen hükümetin bu konunun çözümüne ilişkin herhangi bir proje ortaya koymadığını iddia eden Çim, bu yıl yerleştirmesi yapılan öğrencilerden 50 bininin eğitim fakültelerine girdiğini, böyle giderse işsiz öğretmenlerin sayısının 2023 yılında 1 milyonu aşacağını savundu.

Çim, öncelikle mağduriyetlerini giderecek önlemlerin alınması, sorunu çözmeyecek olsa da yaraların bir kısmını sarmak için 60 bin ek atama yapılması, 2012 yılından itibaren öğretmen atamalarına daha da ağırlık verilerek bir an önce mevcut birikimin eritilmesi gerektiğini bildirdi. Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.