Aydın'da öğrenim gören üniversite öğrencileri Atatürk için yürüdü

Aydın'da öğrenim gören üniversiteli gençler Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikle, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81 yıldönümü anısına yürüyüş gerçekleştirdi.

11 Kasım 2019 Pazartesi, 15:43
Abone Ol google-news

"ÜniTrekking" etkinlikleri kapsamında yapılan yürüyüşte Yukarı Görle- Arapapıştı Kanyonu rotasını yürüyen gençler 13 kilometrelik yürüyüşün ardından kanyonun zirvesinde Atatürk posteri ve Türk bayrağı açtı.

Yürüyüşte gençlere Büyükşehir Belediyesi'nin rehberleri ve eğitmenleri de yürüyüş yapılan rotalardaki tarihi yapıların tanıtılması için eşlik etti. Üniversite gençlerine yönelik düzenlenen ve bu hafta ilki gerçekleştirilen yürüyüşlerin her hafta yapılması planlanıyor.Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise amaçlarının Aydın'a üniversite eğitimi için gelen gençlere Aydın'ın doğal ve tarihi güzelliklerini görmelerini sağlamak olduğunu belirtti. Başkan Çerçioğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılmasının yıldönümünde yapılan yürüyüşe katılan gençleri tebrik etti.