Aziz Yıldırım açılışa katıldı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Mithat Yenigün, Sakarya'da, Fenerbahçeliler Derneği yeni binasının açılışına katıldı.

26 Eylül 2014 Cuma, 19:59
Abone Ol google-news

Adapazarı ilçesindeki dernek binasının açılış töreninde konuşan Yenigün, Sakarya'da güzel bir Fenerbahçe potansiyeli olduğunu söyledi.

Yenigün, dernek çalışmalarını yakından takip ettiklerini vurgulayarak, "Güzel çalışmalar yapıyorlar. 27 kongre üyesi yeni geldi. Onlar için de ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu rakamı arttıracaklarından eminiz" diye konuştu.

Derneğin hayırlı olması dileğinde bulunan Yenigün, "Dernek çalışmaları için başarılar diliyorum. Hep birlikte üye olacağız. Biliyorsunuz, '1 milyon üye' parolasıyla yola çıktık. O parolamızı en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Fenerbahçe, taraftarları ve sevdalılarıyla birlikte yoluna devam edecek. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Açılış sonrasında başkan Yıldırım ve asbaşkan Yenigün, derneğin yeni binasını gezdi.

AZİZ YILDIRIM: 'FENERBAHÇE'NİN ALTYAPISINA OYUNCULAR YETİŞTİRECEĞİZ'

Yıldırım, Sapanca ilçesindeki restoranda düzenlenen Bir Milyon Üye Projesi'nin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Sakarya ile kulübünün geçmiş yıllardan beri beraberliği olduğunu söyledi.

Sapanca'da kürek tesisleri bulunduğunu anımsatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fenerbahçe'nin 1988-1989 yılındaki 103 gollü önemli şampiyonluğunda Sakarya'dan transfer ettiğimiz Oğuz, Aykut, Serdar ve Turanlı takımımız var. Hepsi buranın çocukları. Sakarya, geçmişte sporun içinde olan ve sporu bölgede yayan kulüplerden biriydi. Şu anda tabii durumu iyi değil ama inanıyorum ki Fenerbahçe'nin Sakarya'da açacağı şubeyle sayın başkan ve arkadaşlarıyla Fenerbahçe'nin altyapısına, sonra da üste çıkarabileceğimiz sporcuları yetiştireceğiz.

Sadece futbol olarak bakmıyoruz. Basketbol, voleybol, her türlü branştaki sporcuların Fenerbahçe bünyesinde milli takıma kadar ulaşmasını, ülkemizde ve dünyada bizleri en iyi şekilde temsil etmesini arzuluyoruz."

Yıldırım, başlattıkları projeyle spor okullarından itibaren çocukları takip ederek, fiziksel ve mental açıdan geleceğe hazırlamak istediklerini anlattı.

Pnojede yöneticilere önemli görevler düştüğüne işaret eden Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bizler de onlara destek olacağız. Burada Fenerbahçeliler evi yapacağız. Bu evi kulübümüz yapacak ama malın kendisi, arazisi, hepsi Fenerbahçe'ye ait olacak. Ömür boyu da Fenerbahçeliler burayı kullanacak. Fenerbahçeliler evinde havuz, tenis kortu ve bizlerin hepimizin beraber olacağı salonlar olacak. İnşallah kısa zamanda bunu da gerçekleştireceğiz."

Konuşmaların ardından 22 yeni kongre üyesine rozetleri Yıldırım tarafından takıldı, yeni sezon formaları hediye edildi.

Toplantıya Fenerbahçe Asbaşkanı Mithat Yenigün, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Doğan, Takım Menajeri Hasan Çetinkaya, futbolcular Erten Ersu, Hasan Ali Kaldırım ve Hakan Çinemre, Fenerbahçe Sakarya Şubesi Başkanı Zeki Bostancıoğlu ile şube üyeleri katıldı.