Baba evine dönen eski eşini ve kayınpederini bıçakladı

Tokat’ın Erbaa ilçesinde 17 yaşındaki Ayşe M., kendisini bir yıl önce kaçıran 32 yaşındaki Sinan Ç.'nin bıçaklı saldırısında yaşamını yitirdi.

30 Temmuz 2017 Pazar, 17:21
Abone Ol google-news

Tokat’ın Erbaa ilçesinde 17 yaşındaki Ayşe M, kendisini bir yıl önce kaçıran 32 yaşındaki Sinan Ç.'nin bıçaklı saldırısında yaşamını yitirdi... Kendisini korumaya çalışan genç kadının babası Ali Osman M. yaralandı.

 

Olay saat 11.00 sıralarında ilçeye 40 kilometre uzaklıktaki Gökal Kasabası'nda meydana geldi. Saniye ve Ali Osman çiftinin iki çocuğundan biri olan Ayşe M. bir yıl önce Sinan Ç. tarafından kaçırıldı. Altı ay önce baba evine dönen Ayşe Meşe, bugün annesi ve babasıyla birlikte kasabada kurulan pazara gitti. Ayşe Meşe'nin baba evine dönmesini hazmedemeyen Sinan Ç. de onları takip etti.

Aile alışveriş yaparken yanlarına yaklaşan Sinan Ç., bıçakla Ayşe M. ve onu korumaya çalışan babası Ali Osman M''yi yaraladıktan sonra kaçtı. Vücuduna aldığı 6 bıçak darbesiyle ağır yaralanan Ayşe M. olay yerinde ölürken, yaralı baba Ali Osman M. de ambulansla Erbaa Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Kızı Ayşe'nin öldürülmesine ve eşi Ali Osman'ın yaralanmasına tanık olan Saniye M., gözyaşı döktü.

Saldırgan Sinan Ç., bir süre sonra jandarmaya teslim olurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.