Bahçelievler'de fabrika yangını

Bahçelievler'de 3 katlı ve yaklaşık 1500 metrekarelik tekstil fabrikasının iplik deposunda çıkan yangın söndürüldü.

21 Ağustos 2012 Salı, 07:51
Abone Ol google-news

Yenibosna, Merkez Mahallesi, Asena Sokak'ta bulunan 3 katlı Cahit ve İbrahim Cebeci kardeşlere ait olduğu öğrenilen 'Cebeci Triko' isimli tekstil fabrikasının 3. katında bulunan iplik deposunda henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin 7 saatlik çalışmaları sonucu kontrol altına alındı.

Soğutma çalışmaları devam eden ve itfaiye ekiplerinin çatıdan sıktığı su ve köpük, binanın zemin katından dışarı çıktı. Binanın yakınında yangının tamamen söndürülmesini bekleyen işçiler elektriğin kesilmesiyle devreye giren jeneratörün, elektriklerin kısa süre sonra tekrar gelmesiyle patladığını ve yangına bunun sebep olduğunu iddia etti.

Büyük çapta maddi hasarın meydana geldiği fabrikada yangın çıktığı anda çalışan yaklaşık 60 işçinin, fabrikanın gece bekçisi tarafından uyarıldığı ve böylece yangından kurtuldukları ifade edildi. 3. katta bulunan iplerin kül olduğu yangında, sağlık ekiplerinin fabrika yakınında bekleyişi sürüyor. Soğutma çalışmalarının sürdüğü yangına dair başlatılan soruşturma devam ediyor.